Rareş Bogdan şi Băsescu, contre pe tema şanselor lui Nicuşor Dan: „Oraşul o să pută a gunoaie, apa caldă va fi ca şi acum!”

Europarlamentarii Rareş Bogdan, prim-vicepreşedinte PNL, şi Traian Băsescu, candidat la Primăria Capitalei, au purtat luni un dialog aprins, la B1 TV, pe tema şanselor pe care candidatul dreptei unite, Nicuşor Dan, le are la alegerile locale pentru Bucureşti.
Romania TV
21 sept. 2020, 19:38
Rareş Bogdan şi Băsescu, contre pe tema şanselor lui Nicuşor Dan:

Rareş Bogdan susţine că Nicuşor Dan este singurul candidat capabil să o învingă ăe Gabriela Firea şi spune despre Băsescu că este un bun europarlamentar, dar fostul preşedinte şi primar general nu este de acord, argumentând că Nicuşor Dan nu se pricepe la urbanism, ci doar la acţiuni în justiţie.

„Rareș Bogdan: Nu există un alt candidat care să aibă șanse să o învingă pe doamna Firea. Domnul Băsescu chiar dacă e candidat, el e un europarlamentar bun la Parlamentul European.

Traian Băsescu: Vă rog să nu-mi stabiliți soarta! Dar dacă bucureștenii vor alege pe criterii politice vor avea politică. Eu când am fost votat am avut 4 %. Nu e un argument pentru alegeri locale. Parlamentul este despre politică, iar alegerile locale sunt pentru a dezvolta. Orașul o să pută a gunoaie, apa caldă va fi ca și acum! Nicușor Dan a fost interesat de procese, nu de problema urbanismului… Dacă era interesat se putea interesa de PUG, acela din 2002… Dacă noi gândim ca politicienii asta e.

Am ajuns la ridicolul ridicolului că am ajuns să inaugurăm jumătate de pod. Acea jumătate se oprește între blocuri. Iohannis și Orban au inaugurat trenul dar era decent să se spună că se numește Gică Popescu!

Nicușor Dan ar fi un excepțional angajat la disciplina în construcții, un inspector!

Rareș Bogdan: Eu vă pot spune despre PNL. Noi îl considerăm pe Nicușor Dan că are prima șansă…Dar țara nu se reduce la București.”, a fost dialogul purtat de cei doi.

Citeşte şi: Nicuşor Dan, discurs dur la adresa Gabrielei Firea: „Nu vreau ca fetiţei mele să i se spună că o panaramă e mare vedetă”

DailyBusiness
Palatul Parlamentului, fără apă timp de 3 zile. Lucrări urgente la rețeaua internă
Spynews
Femeie, moartă în frig după ce a fost bătută și dată afară din casă de concubin. Avea 36 de ani
Fanatik.ro
Afacerea care i-a adus pierderi uriașe lui Ilie Dumitrescu. Ce investiție regretă fostul mare internațional
Capital.ro
Românii renunță la Călin Georgescu. Cifrele care dovedesc cum pierde influența. S-a prăbușit de 30 de ori
Playtech.ro
Declarație de primire a sultei și radierea din cartea funciară. Model pentru 2026 şi acte necesare
Adevarul
Întoarcerea acasă: chirurgul cardiovascular care a ales România după Franța și Luxemburg
wowbiz.ro
Mădălin Ionescu, în doliu! Fostul prezentator TV a făcut anunțul trist: „A sfârșit discret, în somn”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Sergiu, tânărul împușcat în Italia a fost înmormântat! Imaginile DURERII cu momentul în care mam... Vezi mai mult
iamsport.ro
Nicolae Stanciu l-a sunat pe fostul său patron și i-a spus că vrea să semneze cu Rapid: ”Era de acord să vină pe un salariu mai mic decât la Genoa! Am vorbit și cu Burleanu”
MediaFlux
Cum şi-a pregătit Veronica Micle sinuciderea. Ultimele versuri au fost scrise cu gândul la Eminescu
stirilekanald.ro
Mama lui Sergiu Țârnă, sfâșiată de durere după moartea tânărului. Mesajul dureros transmis polițistului criminal: ”Mi-au rupt sufletul”
Superliga 2025 – runda finală: FCSB vs Rapid și alte 2 meciuri de top în weekend