Rareş Bogdan: „Vom creşte pensiile şi vom mări alocaţiile, să nu vă îndoiţi de acest lucru”

Prim vicepreşedintele PNL Rareş Bogdan a fost miercuri în direct la România TV pentru a aduce informaţii dinspre partidul de la guvernare în ceea ce priveşte creşterea pensiilor şi a alocaţiilor, dar şi despre planul guvernului de redresare a economiei româneşti.
Romania TV
03 iun. 2020, 15:35
Rareş Bogdan:

„Vom face ceea ce trebuie sa facem. Viata copiilor este extrem de importanta, veniturile din Romania sunt printre cele mai mici din Europa, in principal din cauza celor 22 de ani de guvernare socialista.

Deci vom mari alocatiile si vom mari pensiile, sa nu va indoiti de acest lucru.

Dar, pe langa asta, pentru ca socialistii sunt obisnuiti doar sa imparta saracia, noi vom atrage bani europeni.

E normal sa gandesti si pe termen scurt, si mediu, si lung, pentru ca PNL are obligatia sa guverneze Romania in urmatorii 4 ani si jumatate si o va face

Ce trebuie sa facem pe zona de pensii si alocatii vom face, si o vom face crescand productivitatea si atragerii de bani europeni. Ne trebuie doar un pic de viziune si de curaj, si va asigur ca le avem.

Colegii mei sunt oameni responsabili, care fac calcule, proiectii, si vor anunta Ludovic Orban, preşedintele, ministrul Citu, cum se va face, dar vom respecta excat ce a votat parlamentul, nu ne permitem sa incalcam legislatia.

Aveţi incredere ca presedintele stie ce face, iar PNL nu a venit la guvernare pentru a risipi bani, ci pentru a incerca sa creasca nivelul de trai si pentru a da romanilor ceea ce merita.”, a declarat europarlamentarul PNL.

Liderul liberal a explicat că, dacă va fi cazul ca aceste creşteri să fie făcute treptat, miniştrii PNL şi preşedintele se vor asigura că explicaţiile pentru această eşalonare vor fi clare, astfel încât cetăţenii le vor înţelege şi impactul electoral va fi minim.

Citeşte şi: DUBLAREA ALOCAŢIILOR, decisă de Parlament. Câţi bani vor primi copiii şi de când

DailyBusiness
Mihai Daniel Dragu, expert in drone, vine cu o ipoteză șocantă. Drona care a explodat în portul Constanța a fost permanent în controlul ucrainenilor
Spynews
Fostă concurentă de la Mireasa, mamă pentru a doua oară. Ce nume a ales pentru fiica ei
Fanatik.ro
Thomas Neubert a identificat marea problemă a FCSB-ului din sezonul trecut: „Pentru mine este foarte clar!”. Propunere revoluţionară
Capital.ro
România a pierdut unul dintre cei mai mari medici. Prof. dr. Bogdan Marinescu, pionier al fertilizării in vitro, s-a stins din viață
Playtech.ro
Meseriile neașteptate spre care s-au orientat foștii programatori în ultimii ani. Unii câștigă mai mult decât înainte
Adevarul
Soarta guvernului Veștea, în mâinile AUR. „Fără acordul lui Simion, nu poate exista o asemenea mișcare"
wowbiz.ro
Răzvan Lucescu a izbucnit în lacrimi atunci când a vorbit despre tatăl său! Nu poate trece nici acum peste pierderea suferită: „E greu de acceptat”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
A ascultat de frică și a scăpat cu viață. Femeia care trebuia să sară înaintea Mariei Eduarda s-a retras în ultimul moment
iamsport.ro
Gheorghe Hagi a dezvăluit care este cel mai mare regret: ”Ghinion”
MediaFlux
PAPARAZZI Adrian Alexandrov, iubitul Elenei Udrea, întoarce pe interzis după ce a îmbrățișat un polițist de la circulație FOTO și VIDEO
stirilekanald.ro
Sorin Grindeanu premier, în locul lui Veștea
Știi care sunt cele 7 aspecte care fac diferența atunci când alegi un salon de masaj în București?