Răsturnare de situaţie în cazul băiatului înjunghiat în stradă. Nu fratele lui de 17 ani l-a ucis

Un sucevean a fost reţinut pentru omor calificat, fiind acuzat că a înjunghiat mortal un adolescent de 15 ani pe o stradă din Fălticeni şi l-a rănit grav pe fratele acestuia, în vârstă de 17 ani.
Filip Stan
28 sept. 2016, 11:37
Răsturnare de situaţie în cazul băiatului înjunghiat în stradă. Nu fratele lui de 17 ani l-a ucis

Un sucevean este acuzat că, în seara de 24 septembrie 2016, în jurul orei 20.30, aflat pe un drum public din municipiul Fălticeni, pe fondul unui conflict spontan, i-a atacat cu un cuţit pe doi adolescenţi de 15 şi 17 ani, fraţi. În urma loviturilor primite, adolescentul de 15 ani a murit, iar fratele său a suferit leziuni grave.

Potrivit news.ro, ancheta a fost făcută de o echipă complexă, compusă din lucrători operativi din cadrul Inspectoratului de Poliţie Judeţean Suceava – Serviciul Investigaţii Criminale, sub coordonarea unui procuror criminalist.

Incidentul s-a petrecut sâmbătă seară, în jurul orei 21.00, pe o stradă de la periferia oraşului Fălticeni, din judeţul Suceava, potrivit purtătorului de cuvânt al Inspectoratului de Poliţie Judeţean (IPJ) Suceava, Ionuţ Epureanu.

Sursa citată a declarat că o persoană a sunat la 112 să anunţe că a găsit pe cineva căzut pe stradă, echipa de intervenţie descoperind un adolescent în vârstă de 15 ani mort după ce fusese înjunghiat în zona inimii.

În aceeaşi zonă a fost descoperit un alt adolescent, în vârstă de 17 ani, frate cu cel decedat, care avea o rană la umăr şi care a declarat că o persoană necunoscută i-a atacat fără motiv.

Tânărul a fost transportat la spital, unde medicii au descoperit că avea şi răni ce sugerau că s-a luptat cu altcineva.

Citeşte şi: TRAGEDIE în Iaşi. Un băiat şi bunica sa, înjunghiaţi în curte de un individ mascat

DailyBusiness
Scandal în Parlament pe legea integrității. USR, PSD și PNL și-au aruncat acuzații dure în plen
Spynews
Noi informații în cazul fetei de 13 ani care și-a înjunghiat tatăl pentru a-și salva mama! Ce a declarat viceprimarul localității
Fanatik.ro
LIVE / Liga 2, live video etapa 4. Concordia Chiajna – Poli Timișoara 0-4. Dezastru total pentru ilfoveni! Alte șase meciuri se joacă de la această oră
Capital.ro
Regula pe care puțini români o cunosc când pleacă la muncă în UE. Cine nu are nevoie de permis
Playtech.ro
Costurile ascunse ale panourilor fotovoltaice. Ce mai poți plăti după instalare și cât rezistă invertorul
Adevarul
De ce mulți sași lasă Germania pentru România după zeci de ani. „Plecasem cu alte idealuri în 1990. Situația nu mai este ca atunci”
wowbiz.ro
EXCLUSIV | Cine suportă costurile tratamentului Alinei Pușcău din America. Dan Alexa, dezvăluiri despre starea modelului: „Costă undeva la jumătate de milion. Situația e gravă”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
O fetiță de 4 ani și-a pierdut viața pe patul de spital, după ce a fost infectată cu difterie
iamsport.ro
Atacantul a refuzat oferta de la FCSB și a semnat cu rivala roș-albaștrilor pe un salariu mai mic: ”Dacă nu dădeam gol, mă dădea Becali afară!”
MediaFlux
Calendar ortodox 22 august. Sfântul celebrat sâmbătă este făcător de minuni. Rugăciunea care te scapă de greutăți
stirilekanald.ro
UPDATE Zi decisivă pentru Călin Georgescu! Fostul candidat la prezidențiale află dacă va fi judecat pentru tentativă de lovitură de stat