Răsturnare de situație în cazul tragediei de la Cobadin. Anchetatorii caută un supravieţuitor care a fugit imediat după accident

În mașina care a fost spulberată pe șosea se mai afla un tânăr. Acesta a supraviețuit, ba chiar a plecat de la locul accidentului fără să încerce să îi salveze pe cei patru minori care au murit rând pe rând. Descoperirea a fost făcută după analizarea imaginilor de pe camerele de supraveghere.
Alina Costache
10 aug. 2022, 16:17
Răsturnare de situație în cazul tragediei de la Cobadin. Anchetatorii caută un supravieţuitor care a fugit imediat după accident

Cinci zile au trecut de la accidentul tragic care a îndoliat comuna Cobadin din Constanța. Abia acum însă s-a aflat un detaliu incredibil. În mașina condusă de un adolescent inconștient de 16 ani care s-a urcat fără permis la volan, pe lângă băiatul de 17 ani şi cele doo fete de 13 şi 16 ani, se mai afla un tânăr, potrivit România TV.

Pe imaginile filmate de camere de supraveghere din zona în care s-a produs accidentul se vede o persoană care iese pe picioarele ei din autoturism dupa impactul năucitor. Persoana respectivă coboara din vehicul, se uita in spate, iar apoi dispare.

Poliţiştii au confirmat că este vorba despre un tânăr de 17 ani care a scapat nevătămat.

Citeşte şi: Alex a murit pe patul de spital la două zile după accidentul de la Cobadin, provocat de un adolescent de 16 ani

Aflat la volanul unui autoturism, adolescentul de 16 ani a lovit în plin o altă mașină, pe care a proiectat-o într-un al treilea autoturism. Din nefericire, cele două fete de 13 și 16 ani și-au pierdut viața pe loc, iar cel de-al treilea pasager, un băiat de 17 ani, și șoferul incontient au murit câteva zile mai târziu.

Citeşte şi: Ele sunt fetiţele care au murit în accidentul din Cobadin. Şoferul de doar 16 ani furase cheile maşinii de la o mătuşă

DailyBusiness
Mihai Daniel Dragu, expert in drone, vine cu o ipoteză șocantă. Drona care a explodat în portul Constanța a fost permanent în controlul ucrainenilor
Spynews
Fostă concurentă de la Mireasa, mamă pentru a doua oară. Ce nume a ales pentru fiica ei
Fanatik.ro
Cristi Borcea, declarație uimitoare despre femeia care i-a adus echilibru. Ce a scos la iveală despre Valentina Pelinel
Capital.ro
Se schimbă calculele pentru pensii. Decizia intră în vigoare de la 1 iulie. Cum va fi influențat stagiul de cotizare
Playtech.ro
Cele mai frumoase plaje din Croaţia. Turiştii din România merg în număr din ce în ce mai mare aici
Adevarul
Cele mai înfiorătoare castele din Transilvania. Locuri desprinse parcă din „Dosarele X”, cu secrete întunecate
wowbiz.ro
Ultimele imagini cu saxofonistul Memiș Selciuc în viață! Ce a apucat să spună înainte să se prăbușească: „Cine știe când…”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Carnagiu pe autostrada M1 din Ungaria. Opt persoane și-au pierdut viața după ce un șofer ar fi adormit la volan, iar un microbuz s-a lovit de un convoi
iamsport.ro
De ce nu și-ar fi atins legenda Stelei ”cu tehnica extraordinară” potențialul: ”Putea să fie la un nivel foarte ridicat!”
MediaFlux
Cine este Adrian Veștea, noul premier desemnat de Nicușor Dan
stirilekanald.ro
VIDEO PNL a decis să nu susțină guvernul Tomac. Ilie Bolojan: „Nu are puterea să continue reformele necesare”
Cupa Mondială 2026 – program, favorite, noutăți