RĂZBOI în Ucraina. Bărbaţilor cu vârsta cuprinsă între 18 şi 60 de ani li s-a interzis să părăsească ţara. Se împart arme

Bărbaţilor cu vârsta cuprinsă între 18 şi 60 de ani li s-a interzis să părăsească Ucraina. Peste 10.000 de mitraliere le-au fost date civililor din Kiev să se apere de ruşi.
Filip Stan
24 feb. 2022, 23:26
RĂZBOI în Ucraina. Bărbaţilor cu vârsta cuprinsă între 18 şi 60 de ani li s-a interzis să părăsească ţara. Se împart arme

RĂZBOI în Ucraina. Conform Russia Today, Kremlinul este dispus să negocieze capitularea Ucrainei. Bărbaţilor cu vârsta cuprinsă între 18 şi 60 de ani li s-a interzis să părăsească Ucraina.

Oraşul ucrainean Mauriupol e sub tir de rachete, fiind raportate sute de explozii. Oraşul este unul dintre cele mai mari porturi ucrainene de la Marea Azov.

Potrivit agenţiei de presă Russia Today, Rusia ar fi pregătită să negocieze predarea Ucrainei, sub condiţia ca Ucraina să nu permită să fie adus armament pe teritoriul ei şi să rămână netură – să nu se alăture NATO.

Teroare în Kiev: Ministerul de Interne a distribuit locuitorilor 10.000 de puști automate
 

Stare de alertă maximă la Kiev! Ministerul de Interne al Ucrainei a distribuit în ultimele ore peste 10.000 de puști automate locuitorilor din zonă, informează NEXTA.

Armele au fost distribuite astfel încât locuitorii să se apere de ruși, care avansează rapid și, nu este exclus, ca în câteva ore să ocupe Kievul.

Femeia din Ucraina, a cărei poză face înconjurul lumii, şi-a spus povestea: „Mă voi ridica și pleca, voi face totul pentru Ucraina”

Cel puţin 57 de oameni ucişi şi alţi 169 răniţi în urma atacurilor lansate de Rusia, a anunţat un oficial ucrainean citat de CNN, informează News.ro.

Sunt 57 de persoane ucise şi alte 169 rănite ca urmare a atacurilor forţelor ruseşti, a declarat ministrul ucrainean al Sănătăţii Viktor Lyaşko.

VIDEO: Avioanele ruseşti survolează Kievul. Stenograme incendiare despre „ţinte la altitudine joasă”
El a afirmat la canalul 1+1 TV că spitalele şi personalul medical au fost ţinta atacurilor joi, inclusiv în Avdiivka şi Vuhledar în Doneţk, fiind înregistrate victime.

Cel puţin 57 de oameni ucişi şi alţi 169 răniţi în urma atacurilor lansate de Rusia, a anunţat un oficial ucrainean citat de CNN,
Sunt 57 de persoane ucise şi alte 169 rănite ca urmare a atacurilor forţelor ruseşti, a declarat ministrul ucrainean al Sănătăţii Viktor Lyaşko.

El a afirmat la canalul 1+1 TV că spitalele şi personalul medical au fost ţinta atacurilor joi, inclusiv în Avdiivka şi Vuhledar în Doneţk, fiind înregistrate victime.

 

DailyBusiness
EL PAÍS SUA: Un e-mail al Pentagonului indică posibilitatea suspendării Spaniei din NATO
Spynews
Pod prăbușit la Techirghiol! S-a rupt în două. Imagini de coșmar
Fanatik.ro
„Sunt sfâșiat!”. Răzvan Lucescu, primul interviu după moartea tatălui Mircea. Tehnicianul lui PAOK și-a deschis sufletul pentru Fanatik, acasă, la Salonic, după finala pierdută din Cupa Greciei
Capital.ro
Decretele privind demisiile miniștrilor PSD, publicate în Monitorul Oficial. Bilanțuri complete și predarea portofoliilor către interimari
Playtech.ro
Cu cât cresc preţurile la biletele de avion în această vară. Sumele în plus pentru zborurile către Turcia sau Egipt
Adevarul
SURSE Grupul politic care ar putea decide soarta lui Bolojan: negocieri tensionate și acuzații dure înainte de moțiune
wowbiz.ro
Alex Marcu, mărturii tuburătoare la un an de la moartea Teodorei. Cât de greu îi este să treacă peste tragedie: „Lucrez cu doi psihologi”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Ea este Denisa, tânăra de 19 ani care și-a pierdut viața în mașina condusă de soțul ei, pe centura Severinului. Cei doi erau căsătoriți de 3 luni
iamsport.ro
Sabotaj? O posibilă explicație pentru dezastrul de la Rapid: ”Așa se face în general”
MediaFlux
George Simion anunță că moțiunea va fi depusă marți, dacă vor avea strânse minim 233 de semnături: Pe data de 5 mai vom avea un vot pentru debarcarea Guvernului Bolojan
stirilekanald.ro
Nicușor Dan a semnat demisia...
NEWS ALERT Un camion a fost cuprins de foc pe autostrada A1, în Hunedoara