RĂZBOI PE STRADĂ: 59 de persoane au primit îngrijiri medicale, 26 duse la spital VIDEO

Serviciul de Ambulanţă al Muncipiului Bucureşti şi SMURD au acordat duminică seară, în Capitală, 59 de consultaţii pe durata protestului, 26 de persoane fiind duse la spital, iar doi jandarmi şi un civil au rămas internaţi, a declarat managerul SABI, dr. Alis Grasu.
Romania TV
16 ian. 2012, 07:58
RĂZBOI PE STRADĂ: 59 de persoane au primit îngrijiri medicale, 26 duse la spital VIDEO

„Dintre cele 26 de persoane care au fost duse la spital, trei au rămas internate. Doi dintre cei internaţi sunt jandarmi, iar a treia persoană este din rândul protestatarilor”, a precizat managerul SABI.

Potrivit medicului, unul dintre jandarmi este internat la Spitalul de Urgenţă Florească în clinica de chirurgie plastică cu traumatism cranio-cerebral şi traumatism facial, iar al doilea a fost transferat de la Spitalul Universitar de Urgenţă la Spitalul de ORL Panduri, pentru o fractură de piramidă nazală şi o plagă care a fost suturată.

Protestatarul care a rămas internat este la Spitalul Floreasca, el având fracturi la gambă dreaptă.

Tot la Floreasca a fost internat sâmbătă un alt jandarm, după protestele de sâmbătă din Piaţa Universităţii, cu traumatism cranio cerebral minor şi o plagă la scalp, el fiind vizitat duminică de premierul Emil Boc.

CITEŞTE ŞI:

Om în flăcări. 51 de persoane au fost rănite în Piaţa Universităţii VIDEO

Violenţe extreme în Bucureşti: Foc, bătăi şi sânge în centrul Capitalei VIDEO

Bilanţul protestelor violente din Capitală. Comandament de urgenţă la Primărie

Centrul Capitalei, devastat. Maşini distruse, magazine vandalizate VIDEO

Dezastru după proteste. Distrugerile se întind pe 6 km VIDEO

DailyBusiness
Mihai Daniel Dragu, expert in drone, vine cu o ipoteză șocantă. Drona care a explodat în portul Constanța a fost permanent în controlul ucrainenilor
Spynews
Fostă concurentă de la Mireasa, mamă pentru a doua oară. Ce nume a ales pentru fiica ei
Fanatik.ro
Lovitură pentru Universitatea Craiova! Jucătorul dorit de Mihai Rotaru a semnat până în 2029 cu altă echipă
Capital.ro
Banii cash se schimbă complet. Se pregătește o revoluție a numerarului. Bancnotele viitorului au fost deja prezentate
Playtech.ro
Hainele din cauza cărora nu ţi se permite accesul în avion. La ce să fii atent vara aceasta când pleci în concediu
Adevarul
Prințul Louis a furat din nou spectacolul la Trooping the Colour. Gesturile sale au devenit virale
wowbiz.ro
Ultimele imagini cu saxofonistul Memiș Selciuc în viață! Ce a apucat să spună înainte să se prăbușească: „Cine știe când…”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Carnagiu pe autostrada M1 din Ungaria. Opt persoane și-au pierdut viața după ce un șofer ar fi adormit la volan, iar un microbuz s-a lovit de un convoi
iamsport.ro
De ce nu și-ar fi atins legenda Stelei ”cu tehnica extraordinară” potențialul: ”Putea să fie la un nivel foarte ridicat!”
MediaFlux
Se dau 540 lei în plus la pensie. Iată cum se pot obține banii
stirilekanald.ro
VIDEO PNL a decis să nu susțină guvernul Tomac. Ilie Bolojan: „Nu are puterea să continue reformele necesare”
Cupa Mondială 2026 – program, favorite, noutăți