Remus Vulpescu, dorit în continuare în Ministerul Economiei

Fostul şef al OPSPI, Remus Vulpescu, ar putea rămâne consilier în cadrul Ministerului Economiei, informează România TV.
Romania TV
04 oct. 2012, 10:37
Remus Vulpescu, dorit în continuare în Ministerul Economiei

Remus Vulpescu este dorit în continuare în Ministerul Economiei, în funcţia de consilier al ministrului. El a primit o ofertă pentru a rămâne în minister, în ciuda faptului că a demisionat de la conducerea Oficiului de Privatizare după eşuarea privatizării Oltchim.

Potrivit unor surse ministeriale, deocamdată totul ar fi la stadiul de ofertă verbală, nefiind semnat niciun act în acest sens. Dacă va rămâne în minister, Vulpescu ar urma să se ocupe de relaţii internaţionale şi ar urma să aibă şi atribuţii în privatizări.

Vulpescu a fost singura victimă a scandalului privatizării Oltchim, el depunându-şi demisia din fruntea OPSPI încă de miercuri.

DailyBusiness
Scandal în Parlament pe legea integrității. USR, PSD și PNL și-au aruncat acuzații dure în plen
Spynews
O bătrână a izbucnit în plâns, după ce Poliția Locală i-a împrăștiat fructele și legumele pe trotuar, în Sectorul 1. Imagini revoltătoare
Fanatik.ro
Gigi Becali i-a anunțat în direct plecarea lui Florin Tănase de la FCSB! Fanatik a aflat echipa: „Se transferă acolo”. Update exclusiv
Capital.ro
Se trece la poprirea conturilor bancare. Măsura îi vizează atât pe cetățeni, cât și firmele. Cine sunt cei vizați
Playtech.ro
Ce înseamnă când aplicația meteo arată „calitatea aerului nesănătoasă”. Când ar trebui să eviți să stai afară
Adevarul
Sfârșit de vară cu delicii demențiale în bucătărie. Trei rețete românești de final de sezon care te fac „să lingi cratița și pe dosul afumat”
wowbiz.ro
Ea este doctorița moartă în accidentul din Târgu Jiu! Traversa strada atunci când a fost lovită de o mașină
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Jurnalista Brîndușa Armanca s-a stins din viață la 72 de ani. A format generații de ziariști
iamsport.ro
Schimbare istorică. Ion Țiriac: 'E trist că și la vârsta mea trebuie să fiu aici'
MediaFlux
Anunț major pentru România. Rusia atacă instalaţiile de energie electrică
stirilekanald.ro
UPDATE Zi decisivă pentru Călin Georgescu! Fostul candidat la prezidențiale află dacă va fi judecat pentru tentativă de lovitură de stat