REPARTIZARE COMPUTERIZATĂ 2017: 581 de candidaţi cu medii cuprinse între 9,79 şi 1,93 au rămas nerepartizaţi

REPARTIZARE COMPUTERIZATĂ 2017: Un număr de 581 de candidaţi cu medii cuprinse între 9,79 şi 1,93 au rămas nerepartizaţi, după prima sesiune. Ministerul Educaţiei a afişat miercuri rezultatele la admiterea în liceu. Şase specializări de la licee din Bucureşti, trei fiind de la liceul "Sfântul Sava", se află în top 10 constituit în funcţie de ultima medie de admitere. Alături de acestea sunt două specializări de la Liceul "Fraţii Buzeşti" din Craiova, şi câte una de la liceele "B.P. Hasdeu", din Buzău şi "Mircea cel Bătrân" din Constanţa.
Filip Stan
12 iul. 2017, 13:52
REPARTIZARE COMPUTERIZATĂ 2017: 581 de candidaţi cu medii cuprinse între 9,79 şi 1,93 au rămas nerepartizaţi

REPARTIZARE COMPUTERIZATĂ 2017: Patru elevi cu medii peste 9 nu au fost repartizaţi după prima sesiune de admitere la liceu care a avut loc miercuri. Este vorba despre trei elevi din Bucureşti şi unul din Olt cu medii curpinse între 9,79 şi 9,05, potrivit statisticilor prezentate de Ministerul Educaţiei.

Pe lângă cei patru candidaţi cu medii peste 9 care nu au fost repartizaţi,  mai sunt 11 cu medii cuprinse între 8,06 şi 8,97.

De asemenea, 94 de absolvenţi cu medii cuprinse între 7,00 şi 7,98 au rămas nerepartizaţi.

REPARTIZARE COMPUTERIZATĂ 2017: Colegiul Naţional „Sfântul Sava” din Bucureşti, specializarea Matematică -Iinformatică, în limba engleză, se situează pe primul loc, ultima medie de admitere fiind 9,93, iar la specializarea Ştiinţele naturii, media ultimului admis a fost 9,91.

În Top 10 specializări, pe locul trei se află  Colegiul Naţional „Mircea cel Bătrân din Constanţa, cu specializarea Matematică-informatică şi cu media de admiterea 9,88, urmat de Colegiul Naţional „B.P.Hasdeu” din Buzău – Matematică – Informatică bilingv cu ultima medie de intrare 9.87 şi de clase de Matematică – Informatică a Colegiului Naţional  „Gheorghe Lazăr” din Bucureşti, cu media de admitere 9,86.

Următoarele două locuri sunt ocupate de specializări de la Colegiul Naţional „Fraţii Buzeşti” din Craiova  respectiv Matematică – Informatică bilingv, cu 9,85 media de admitere şi Ştiinţele Naturii, cu 9,84.

Locurile 8,9 şi 10 sunt revin unor  licee din Bucureşti: Colegiul „Gheorghe Lazăr,  specializarea Ştiinţele naturii – 9,83, Colegiul Naţional  „Sfântul Sava” – Matematică – Informatică – 9,81 şi Colegiul Naţional „Spiru Haret” – Matematică – Informatică bilingv cu media de amitere 9,80.

DailyBusiness
Salariile președintelui și premierului României ar putea crește MULT odată cu noua lege a salarizării
Spynews
Imagini de la priveghiul interlopului Ilie Bălăceanu, pe lux și opulență! Casa lui, plină ochi
Fanatik.ro
Orașul unde a avut loc prima finală a Cupei Campionilor Europeni. ”Colosul”, care astăzi valorează 2.4 miliarde de euro, a câștigat marele trofeu după un meci spectaculos
Capital.ro
Viitorul banilor. În ce se vor transforma plățile în numerar și cu cardul în anii următori: Zero intermediari
Playtech.ro
Avertisment pentru românii care pleacă în vacanță: unde e mai bine să plătești cash și unde riști comisioane uriașe cu cardul
Adevarul
Un angajat al primăriei a găsit din întâmplare lingouri de aur de 40.000 de euro în timp ce tundea iarba
wowbiz.ro
Primele măsuri după ce o dronă s-a prăbușit în Galați, anunțate de Nicușor Dan: „Consulul Rusiei de la Constanţa a fost declarată persoană non grata, iar consulatul se va închide”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Când vor putea reveni acasă locatarii blocului lovit de dronă în Galaţi! Oameni vor fi ajutați de stat pentru reparaţia apartamentelor
iamsport.ro
Gigi Becali l-a văzut la Sfânta Liturghie și i-a zis direct: ”Vreau să lucrezi pentru mine!”
MediaFlux
Rusia face un anunț de ultimă oră! Putin ia măsuri după drona căzută la Galați
stirilekanald.ro
Ce sunt bacteriile bune și cum le alegi
Cupa Mondială 2026 – program, favorite, noutăți