Revelionul la Sinaia, mai scump decât în Austria. Cât trebuie să plătească românii pentru un sejur pe Valea Prahovei

Ca de obicei, românii trebuie să bage adânc mâna în buzunare pentru a petrece noaptea dintre ani la Sinaia, Buşteni sau Azuga. Preţurile rivalizează cu cele din staţiunile celebre ale Austriei, chiar dacă, din păcate, nu la aceleaşi condiţii.
Filip Stan
27 dec. 2022, 09:21
Revelionul la Sinaia, mai scump decât în Austria. Cât trebuie să plătească românii pentru un sejur pe Valea Prahovei
Revelionul la Sinaia, mai scump decât în Austria. Cât trebuie să plătească românii pentru un sejur pe Valea Prahovei

Revelionul la Sinaia, mai scump decât în Austria. Hotelierii de pe Valea Prahovei au oferte de top pentru români, media unui sejur de cinci nopţi, pentru două persoane, la un hotel de patru stele fiind de 8.000 de lei. În aceşti bani intră cazarea începând cu 31 decembrie, micul dejun, masa festivă de Revelion cu muzică live și invitați surpriză, brunch și cină pe 1 ianuarie cu muzică live, scrie ziare.com. De asemenea, turiștii au ocazia de a participa și la tombole pregătite de către hotelieri, constând în excursii la munte și la mare.

Citeşte şi: Revelionul surprizelor la România TV. Ce v-a pregătit postul de ştiri nr. 1 pentru noaptea dintre ani VIDEO

Prețuri asemănătoare celor din Sinaia sunt și la Bușteni, unde pentru perioada 30 decembrie 2022 – 2 ianuarie 2023, prețurile pentru o persoană variază de la 2.620 de lei/ loc în cameră dublă / sejur până la 3.220 de lei / loc în duplex / sejur. Pachetul include cină tip bufet cu bucate tradiționale și muzică live, pe 30 decembrie, cină festivă în noaptea dintre ani, cu muzică live, foc de artificii, program artistic și invitați speciali, iar pe 1 ianuarie, brunch, cină bufet și muzică live.

Citeşte şi: Dan Negru nu mai prezintă Revelionul, măştile se mută la România TV. Culisele celui mai aşteptat program TV VIDEO

Pentru românii cu posibilităţi financiare mai reduse există varianta pensiunilor, pentru care prețurile pleacă de la 1.600 de lei de persoană pentru patru nopți de cazare, mic dejun, cina festivă din noaptea de Revelion, un brunch tradițional pe 1 ianuarie și un DJ pentru întreţinerea atmosferei.

DailyBusiness
Poliția Locală București îi avertizează pe șoferi: Nu mai dați bani parcagiilor de ocazie
Spynews
Andreea Popescu a confirmat că a plecat din penthouse-ul lui Rareș Cojoc! Unde locuiește după divorț
Fanatik.ro
Soluția găsită de ANRE pentru ca românii să evite facturile uriașe la gaz și curent. Cum vor fi date, de fapt, alertele la depășirea consumului. Marea problemă a măsurii
Capital.ro
Bancnotele care trebuie predate imediat autorităților. Niciun român nu trebuie să plătească cu ele. Riscă dosar penal
Playtech.ro
Din ce în ce mai mulţi oameni sunt îndemnaţi să îşi înfăşoare cardurile bancare în folie de aluminiu. Cum te protejează acest gest
Adevarul
Punctul sensibil al lui Putin. Ce ar putea determina Moscova să pună capăt războiului
wowbiz.ro
Codruța Filip, în brațele lui Valentin Sanfira. Imaginile emoționante care au făcut înconjurul internetului. Cum au fost surprinși la Sala Palatului, înainte să anunțe divorțul
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Un polițist de 38 de ani, șef de post în Timiș, a fost găsit fără viață în spatele unui cimitir. Primele ipoteze
iamsport.ro
Uluitor! 84.000.000 de lei pentru Universitatea Craiova. Cifrele sunt oficiale
MediaFlux
Prognoza meteo aprilie 2026. ANM anunță vremea pentru următoarele 4 săptămâni
stirilekanald.ro
NEWS ALERT: Farmaciștii...Vezi mai mult
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj