SONDAJ cu TREI zile înainte de vot: Victor Ponta-54%, Klaus Iohannis-46%

REZULTATE ALEGERI PREZIDENŢIALE 2014. Victor Ponta ar câştiga turul al doilea al alegerilor prezidenţiale cu 54% din voturi, relevă un sondaj de opinie realizat de CSCI.
Ionela Marcu
13 nov. 2014, 10:45
SONDAJ cu TREI zile înainte de vot: Victor Ponta-54%, Klaus Iohannis-46%

REZULTATE ALEGERI PREZIDENŢIALE 2014. Candidatul PSD-UNPR-PC, Victor Ponta, l-ar învinge pe Klaus Iohannis, susținut de Alianța Creștin Liberală, în turul final de pe 16 noiembrie la o distanţă de 8%, cu un scor de 54% la 46%, potrivit cercetării CSCI, realizată în perioada 11-12 noiembrie. 

REZULTATE ALEGERI PREZIDENŢIALE 2014. La capitolul încredere în politicieni, Victor Ponta își menține prima poziție în clasament și se bucură de un nivel de încredere multă şi foarte multă de 44%,  în timp ce locul al doilea îi revine lui Klaus Iohannis, cu 38%, cei doi candidaţi fiind urmaţi de Călin Popescu Tăriceanu – 36% şi de Traian Băsescu – 19%. 

CITEŞTE ŞI ALEGERI PREZIDENŢIALE TURUL II. Sondaj CSCI: Victor Ponta – 55%, Klaus Iohannis – 45%

 

CITEŞTE ŞI SONDAJ CURS – AVANGARDE: Victor Ponta – 54%, Klaus Iohannis – 46%

Sondajul CSCI a fost realizat în perioada 11-12 noiembrie 2014, prin metoda CATI, la nivel naţional, fiind realizate 1,500 de interviuri şi având o eroare tolerată de 2,5%, la un nivel de probabilitate de 0,95.

DailyBusiness
Mihai Daniel Dragu, expert in drone, vine cu o ipoteză șocantă. Drona care a explodat în portul Constanța a fost permanent în controlul ucrainenilor
Spynews
Fostă concurentă de la Mireasa, mamă pentru a doua oară. Ce nume a ales pentru fiica ei
Fanatik.ro
Ileana Lazariuc, veste uriașă legat de un proiect special. Fosta soție a lui Alexandru Țiriac a dat lovitura 
Capital.ro
Vești importante pentru cei care călătoresc cu avionul. Se schimbă regulile privind compensațiile
Playtech.ro
În ce țări pot călători românii doar cu buletinul în 2026. Când este obligatoriu pașaportul
Adevarul
Haos în lanțul de comandă. Cine răspunde pentru securitatea Portului Constanța în caz de criză?
wowbiz.ro
Valentin Sanfira, mesaj dur despre oamenii care l-au dezamăgit: „Nu mai am încredere nici în cei care merită”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Drona care a bubuit în Portul Constanța ar fi a Ucrainei! Anunțul făcut de Marina Ucraineană, la scurt timp după eveniment. Reacția președintelui Nicușor Dan
iamsport.ro
Fostul medic al naționalei acuză FRF că ar fi responsabilă pentru decesul lui Lucescu: ”Să îl ajute Dumnezeu pe Hagi să nu pățească la fel ca nea Mircea!”
MediaFlux
Familia lui Eugen Tomac. Cine este și cu ce se ocupă Diana Postică, soția premierului desemnat FOTO
stirilekanald.ro
(P) Fibre și bacterii bune: care este diferența și cum le alegi corect pentru tranzitul intestinal  
Cupa Mondială 2026 – program, favorite, noutăți