REZULTATE EVALUARE 2016: Peste 5000 de elevi aşteaptă deja sesiunea de toamnă după examenul de matematică

REZULTATE EVALUARE 2016: 148.795 de absolvenți ai clasei a VIII-a au participat la proba scrisă la matematică din cadrul Evaluării Naționale 2016. Opt elevi au fost eliminați pentru tentativă de fraudă, iar 4.878 de elevi au absentat LA MATEMATICĂ, peste 1000 fiind absenţi şi la română.
Romania TV
30 iun. 2016, 07:13
REZULTATE EVALUARE 2016: Peste 5000 de elevi aşteaptă deja sesiunea de toamnă după examenul de matematică

REZULTATE EVALUARE NATIONALA 2016: Miercuri, 29 iunie, s-a desfășurat ultima probă scrisă (matematică) din cadrul Evaluării Naționale a absolvenților de clasa a VIII-a. Din totalul celor 153.673 de elevi înscriși, s-au prezentat 148.795 de elevi (96,83%). Opt elevi au fost eliminați pentru tentativă de fraudă, iar 4.878 de elevi au absentat.

REZULTATE EVALUARE NAŢIONALĂ 2016

REZULTATE EVALUARE NAȚIONALĂ 2016 ALBA
REZULTATE EVALUARE NAȚIONALĂ 2016 ARAD
REZULTATE EVALUARE NAȚIONALĂ 2016 ARGEȘ
REZULTATE EVALUARE NAȚIONALĂ 2016 BACAU
REZULTATE EVALUARE NAȚIONALĂ 2016 BIHOR
REZULTATE EVALUARE NAȚIONALĂ 2016 BISTRIȚA-NASAUD
REZULTATE EVALUARE NAȚIONALĂ 2016 BOTOȘANI
REZULTATE EVALUARE NAȚIONALĂ 2016 BRAȘOV
REZULTATE EVALUARE NAȚIONALĂ 2016 BRĂILA
REZULTATE EVALUARE NAȚIONALĂ 2016 BUCUREȘTI
REZULTATE EVALUARE NAȚIONALĂ 2016 BUZAU
REZULTATE EVALUARE NAȚIONALĂ 2016 CARAȘ-SEVERIN
REZULTATE EVALUARE NAȚIONALĂ 2016 CĂLĂRAȘI
REZULTATE EVALUARE NAȚIONALĂ 2016 CLUJ
REZULTATE EVALUARE NAȚIONALĂ 2016 CONSTANȚA
REZULTATE EVALUARE NAȚIONALĂ 2016 COVASNA
REZULTATE EVALUARE NAȚIONALĂ 2016 DÂMBOVIȚA
REZULTATE EVALUARE NAȚIONALĂ 2016 DOLJ
REZULTATE EVALUARE NAȚIONALĂ 2016 GALAȚI
REZULTATE EVALUARE NAȚIONALĂ 2016 GIURGIU
REZULTATE EVALUARE NAȚIONALĂ 2016 GORJ
REZULTATE EVALUARE NAȚIONALĂ 2016 HARGHITA
REZULTATE EVALUARE NAȚIONALĂ 2016 HUNEDOARA
REZULTATE EVALUARE NAȚIONALĂ 2016 IALOMIȚA
REZULTATE EVALUARE NAȚIONALĂ 2016 IAȘI
REZULTATE EVALUARE NAȚIONALĂ 2016 lLFOV
REZULTATE EVALUARE NAȚIONALĂ 2016 MARAMUREȘ
REZULTATE EVALUARE NAȚIONALĂ 2016 MEHEDINȚI
REZULTATE EVALUARE NAȚIONALĂ 2016 MUREȘ
REZULTATE EVALUARE NAȚIONALĂ 2016 NEAMȚ
REZULTATE EVALUARE NAȚIONALĂ 2016 OLT
REZULTATE EVALUARE NAȚIONALĂ 2016 PRAHOVA
REZULTATE EVALUARE NAȚIONALĂ 2016 SATU MARE
REZULTATE EVALUARE NAȚIONALĂ 2016 SALAJ
REZULTATE EVALUARE NAȚIONALĂ 2016 SIBIU
REZULTATE EVALUARE NAȚIONALĂ 2016 SUCEAVA
REZULTATE EVALUARE NAȚIONALĂ 2016 TELEORMAN
REZULTATE EVALUARE NAȚIONALĂ 2016 TIMȘ
REZULTATE EVALUARE NAȚIONALĂ 2016 TULCEA
REZULTATE EVALUARE NAȚIONALĂ 2016 VASLUI
REZULTATE EVALUARE NAȚIONALĂ 2016 VÂLCEA
REZULTATE EVALUARE NAȚIONALĂ 2016 VRANCEA

Precizăm că din cauza condițiilor meteorologice nefavorabile (inundații), 24 de elevi din localitățile Darova și Boldur, care ar fi trebuit să participe astăzi la proba de matematică în centrul de examen organizat la Colegiul Național ‘Iulia Hașdeu’ din Lugoj (județul Timiș), vor susține acest test joi, 30 iunie, cu aprobarea Comisiei Naționale.

La proba de Limba și literatura maternă, desfășurată marți, 28 iunie, rata de prezență a fost de 97,55% (8.921 de elevi prezenți dintr-un total de 9.145 înscriși).

Prima afișare a rezultatelor este programată pe data de 1 iulie (până la ora 16:00). În aceeași zi, vor putea fi depuse și contestațiile (până la ora 20:00). Rezultatele finale vor fi făcute publice în data de 5 iulie.

Reamintim că media generală obținută la Evaluarea Națională constituie unul dintre criteriile pentru admiterea în învățământul liceal de stat. Media de admitere în liceu este media ponderată între media generală obținută la Evaluarea Națională (cu o pondere de 75%) și media generală de absolvire a claselor din gimnaziu (cu o pondere de 25%).Miercuri, 29 iunie, s-a desfășurat ultima probă scrisă (matematică) din cadrul Evaluării Naționale a absolvenților de clasa a VIII-a. Din totalul celor 153.673 de elevi înscriși, s-au prezentat 148.795 de elevi (96,83%). Opt elevi au fost eliminați pentru tentativă de fraudă, iar 4.878 de elevi au absentat.

Precizăm că din cauza condițiilor meteorologice nefavorabile (inundații), 24 de elevi din localitățile Darova și Boldur, care ar fi trebuit să participe astăzi la proba de matematică în centrul de examen organizat la Colegiul Național ‘Iulia Hașdeu’ din Lugoj (județul Timiș), vor susține acest test joi, 30 iunie, cu aprobarea Comisiei Naționale.

La proba de Limba și literatura maternă, desfășurată marți, 28 iunie, rata de prezență a fost de 97,55% .

Prima afișare a rezultatelor este programată pe data de 1 iulie (până la ora 16:00). În aceeași zi, vor putea fi depuse și contestațiile (până la ora 20:00). Rezultatele finale vor fi făcute publice în data de 5 iulie.

Reamintim că media generală obținută la Evaluarea Națională constituie unul dintre criteriile pentru admiterea în învățământul liceal de stat. Media de admitere în liceu este media ponderată între media generală obținută la Evaluarea Națională (cu o pondere de 75%) și media generală de absolvire a claselor din gimnaziu (cu o pondere de 25%).

DailyBusiness
Nicușor Dan: Voi participa la orice dezbatere cu George Simion
Spynews
Oksana Ionașcu, mesaj subtil pentru Cezar Ionașcu?!: ”Să fii în viața mea este un privilegiu” | VIDEO
Bzi.ro
Câți ani are Ilinca, soția lui George Simion: Nimeni nu se aștepta la asta!
Fanatik.ro
Cum au votat bogații României în turul I al alegerilor prezidențiale. Rezultatele înregistrate în zona de lux a Capitalei
Capital.ro
Doliu în presa din România. A murit un mare jurnalist. Dumnezeu să-l ierte!
Playtech.ro
Amendă de 1.500 de lei pentru românii care plantează pomi în dreptul casei. Când nu eşti sancţionat?
DailyBusiness
PNL a decis să îl susțină pe Nicușor Dan în turul doi al alegerilor prezidențiale
Adevarul
Când și cum a fost racolată jucătoarea de tenis Alexandra Iordache de mafia pariurilor. Fostul său antrenor a dat totul în vileag
wowbiz.ro
BREAKING! Fostul atacant al „Generației de Aur”, internat în stare critică, după ce a suferit un infarct! Va fi operat de urgență
Spynews
Alertă ANM! Cum ne va afecta furtuna electrică, fenomenul care durează două săptămâni în România! Declarații de ultimă oră
Spynews
Dan Alexa și soția lui divorțează! De ce s-a despărțit concurentul Asia Express de partenera lui, Andrada
Evz.ro
Serialul-fenomen care a schimbat lumea. Netflix a anunțat data lansării ultimului sezon. Video
Ego.ro
Motivul pentru care s-au certat Smiley și Pavel Bartoș la Românii au Talent! ”A fost singurul!” EXCLUSIV
Prosport.ro
Campioana olimpică se iubeşte cu colega ei, mai tânără cu 8 ani: „Suntem un cuplu!”
kanald.ro
Ultima oră! Jean Vlădoiu a făcut infarct! În ce stare se află fostul jucător de la Dinamo și Steaua
Cancan.ro
Noi DETALII în cazul Mariei, tânăra de 20 de ani găsită în stare gravă după o petrecere cu șeicii din Dubai: 'Șchiopăta, iar un paznic era în spatele ei' 😲
Playsport.ro
Incredibil! Cum poate să arate Sandra Izbașa la 11 ani după ce s-a retras din gimnastică. Imaginile au scăpat pe net
Capital.ro
El va fi președintele României! Avem rezultatele. Cine va câştiga finala pentru Cotroceni
StirileBZI
Câți bani pot să scoată românii de la bancomat în 2025. Băncile au impus noi limite!
Prosport.ro
Donjuanul milionar de 53 de ani se însoară cu iubita cu 21 de ani mai tânără
stirilekanald.ro
Doi români plâng moartea fiului lor. Tânărul de 20 de ani a fost ucis cu sânge rece, pe o stradă din Italia: "De ce l-au omorât pe el? Fiul meu nu se va mai întoarce"
Când se măresc alocațiile copiilor. Ce trebuie să știe toți părinții
MediaFlux
Alegerile din 4 mai, contestate la CCR. Judecătorii decid dacă anulează turul întâi din nou
Shtiu.ro
Ce se întâmplă dacă vreunul dintre candidați moare până la turul al II-lea? Cine ajunge președinte?
Puterea.ro
Alegerile în aer: contestația-bombă care aruncă România într-o criză democratică