ROMANIA CEHIA FED CUP. Surprize în echipa convocată de căpitanul Florin Segărceanu

ROMANIA CEHIA FED CUP.  Florin Segărceanu, căpitanul echipei de FED CUP a României, a anunţat echipa pentru emciul ROMANIA - CEHIA, programat pe 9-10 februarie, la Ostrava.
Filip Stan
30 ian. 2019, 11:28
ROMANIA CEHIA FED CUP. Surprize în echipa convocată de căpitanul Florin Segărceanu

ROMANIA CEHIA FED CUP. Simona Halep, Mihaela Buzărnescu, Irina Begu, Ana Bogdan şi Monica Niculescu vor face parte din echipa României pentru întâlnirea cu Cehia, din Grupa Mondială a Fed Cup, a anunţat Federaţia Română de Tenis.

Petra Kvitova, finalista de la Australian Open 2019, nu va juca împotriva României în meciul de Fed Cup

ROMANIA CEHIA FED CUP.  „Am avut puţină neşansă la tragerea la sorţi, pentru că jucăm împotriva celei mai valoroase şi mai titrate naţiuni din Fed Cup în ultimul deceniu, şi, în plus, Kvitova şi Pliskova sunt în mare formă în acest început de an, cu două turnee câştigate şi semifinală şi finală la Australian Open. Apoi, din punct de vedere al clasamentelor, vorbim despre o echipă care are în componenţă jucătoarea nr. 2 şi nr. 5 în lume, la simplu, şi nr. 1 şi nr. 2 mondial, la dublu. Asta spune tot despre valoarea echipei Cehiei. Poate că plecăm cu şansa a doua, cum se spune, dar suntem conştienţi că în aceste întâlniri de Fed Cup se pot întâmpla multe surprize, mai ales că presiunea o să fie mai mare din partea, pentru că sunt favorite şi pentru că joacă acasă. Dacă noi o să avem, la ora meciului, toate fetele bine pregătite şi sănătoase, şi la fel şi pe Simona, despre care ştim că poate să învingă la orice oră pe oricine, pe orice suprafaţă, este clar că avem o şansă bună”, a declarat Florin Segărceanu.

ROMANIA CEHIA FED CUP.  Alina Tecşor, antrenorul României, crede că întâlnirea cu Cehia este un nou prilej de a-şi demonstra valoarea, pentru această generaţie de jucătoare excepţionale: „Confruntările cu echipe campioane sunt mereu palpitante şi încărcate de emoţii, iar Fed Cup este o competiţie în care orice este posibil atunci când crezi cu adevărat în echipa ta. România are acum o echipă puternică, hotărâtă şi determinată să joace cel mai bun tenis la Ostrava. Indiferent de componenţa echipei Cehiei, întâlnirea va fi dificilă, dar eu cred cu tărie în valoarea fetelor noastre”.

DailyBusiness
Isărescu avertizează: Tensiunile din Orientul Mijlociu cresc riscurile pentru economia României
Spynews
Probleme în Misiunea Artemis II! Ce s-a întâmplat la câteva ore după ce a decolat spre Lună
Fanatik.ro
Filmul lunii aprilie propus de MM Stoica: “Are o super distribuție”
Capital.ro
Dispariția numerarului. Planul Băncii Centrale Europene de trecere la banii digitali. Ce „dezavantaje” au banii cash
Playtech.ro
Ce să adaugi în varul pentru copaci pentru un efect dublu. Protejează pomii și nici nu se curăță după ploi
Adevarul
„Oricum mă duc, hai să mor în ale mele, să fiu măreț!”. Dialog cutremurător cu Mircea Lucescu, înainte ca tehnicianul să intre în comă
wowbiz.ro
Codruța Filip, dezvăluiri șocante despre divorț: „Tot ce am trăit în anii ăștia nu a fost real”. Reacția lui Valentin Sanfira: „Nu tac pentru că nu am ce spune…”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
BREAKING NEWS Mircea Lucescu a făcut infarct. Anunțul făcut de Spitalul Universitar despre starea de sănătate a selecționerului
iamsport.ro
Ilie Dumitrescu, reacție nervoasă în studioul Digi Sport: ”Să vină el și să vă facă emisiunile și întrebările!”
MediaFlux
800.000 de pensionari primesc bani în plus. Anunțul Casei de Pensii
stirilekanald.ro
NEWS ALERT: Farmaciștii...Vezi mai mult
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj