Rudele lui Emi Pian au „încins” grătarele la cimitir. Comemorarea liderului Duduienilor s-a încheiat cu amenzi

Chiar în plină pandemie de COVID-19, rudele lui Emi Pian au mers la cimitir, unde au "încins" grătarele printre morminte pentru a cinsti memoria liderulu clanului Duduianu care a fost înjunghiat mortal. Angajaţii cimitirului "Tudor Vladimirescu" din Bucureşti au sunat la Poliţie, de teamă că ar putea fi sancţionaţi pe motiv c-ar permite astfel de "întâlniri". Ajunşi la locul de veci al lui Emi Pian, poliţiştii i-au găsit pe mai mulţi membri ai familiei interlopului lângă un grătar care sfârâia. Comemorarea a luat sfârşit numai după ce au fost aplicate mai multe amenzi, scrie Gândul.
Romania TV
06 nov. 2020, 06:42
Rudele lui Emi Pian au

La trei luni de la moartea lui Emi Pian, familia acestuia a mers la cimitir pentru a-i cinsti memoria. Printre morminte, rudele interlopului au încins grătarele, fără să ţină cont de regulile impuse de autorităţi pentru a limita răspândirea infecţiei cu noul coronavirus.

Pentru că au observat că atmosfera devenise tot mai „aprinsă”, angajaţii cimitirului „Tudor Vladimirescu” de pe Șoseaua Antiaeriană au sunat la Poliţie, conform Gândul.

În momentul în care au ajuns la locul de veci al lui Emi Pian, poliţiştii i-au descoperit pe mai mulţi membri ai familiei fostului interlop alături de grătarul care sfârâia. Rudele fostului lider al clanului Duduianu au încercat să-i convingă pe agenţi să continue pomana.

Potrivit sursei citate, au fost date cinci amenzi în valoare de 2.500 de lei, câte 500 de lei de persoană.

Soţia lui Emi Pian crede că acesta a fost omorât „la comandă”

Soţia interlopului Florin Mototolea, zis Emi Pian, crede în continuare că uciderea liderului clanului Duduianu a fost premeditată.

„Emi era ca un ghimpe” pentru mulți, mărturieşte văduva interlopului înjunghiat mortal în noaptea de 4 august.

“De ce am ieșit să vorbesc? Pentru că mă doare inima, mă doare sufletul, am trei programe pe zi. Plâng dimineață, plâng la prânz și plâng seara. Și nu plâng, urlu! (…)

Nu se poate așa ceva! Totul a fost planificat, nu a mai acceptat nimic din partea lui Emi, la ce mod, la caterincă, la glume. Nu îl acceptau acolo pentru că erau jocurile lor, ei acolo își făceau bani mulți și Emi pentru ei era un ghimpe. La ei în familie au mai fost arestați pentru crimă”, spune văduva lui Pian, conform Gândul.

Emi Pian, ucis la o partidă ilegală de barbut

Crima a avut loc pe 4 august în cartierul Giuleşti din Capitală. Florin Mototolea, zis Emi Pian, a fost înjunghiat de Richard Emanuel Gheorghe, în urma unui conflict verbal care s-a încheiat tragic. În locuința respectivă fusese organizată o partidă ilegală de barbut la care au participat mai mulți interlopi din București.

VIDEO Haos acasă la Emi Pian. Sute de persoane, fără mască, se calcă în picioare pentru a-l vedea pe liderul clanului Duduianu

DailyBusiness
Serialul care a cucerit Netflix-ul. A urcat pe primul loc în topurile lunii august
Spynews
Hidrologii anunță prăpăd în mai multe zone din România! A fost emis cod portocaliu de inundații. Unde vor lovi puhoaiele
Bzi.ro
Cum arată părinții lui Andrei Lemnaru de la Insula Iubirii 2025. Imaginea care a devenit virală
Fanatik.ro
Un avion cu doi pasageri la bord a dispărut în mod misterios. Incidentul este similar cu enigma zborului MH370
Capital.ro
România ține doliu. S-a stins din viață Ioan Donca. Am pierdut un om pe care toată planeta l-a respectat
Playtech.ro
Temperaturile scad până la 0 grade. Zonele afectate brusc de frig în următoarele ore
Marina Voica, apariție de senzație la aproape 89 de ani. Cum și-a surprins artista admiratorii la Festivalul Mamaia
wowbiz.ro
El e băiatul de 13 ani mort după ce a mâncat tăieței! S-a prăbușit brusc, imediat după ce i-a consumat. Autoritățile sunt în alertă! Toate detaliile
Evz.ro
Comoara din locuința incendiată. Secrete scoase la lumină după secole
Prosport.ro
FOTO. Femeia care ia bani pentru pozele cu ea și pentru a ieși la întâlniri cu bărbați
kanald.ro
Doliu în diplomația română! Ambasadorul Ioan Donca a murit la 85 de ani
Cancan.ro
Complicele lui Emil Gânj a fost PRINS! Ireal unde l-au găsit polițiștii din România pe Ilie Sălăgean
iamsport.ro
Florin Bratu l-a lovit pe Costin Ștucan: ”Mi-a dat o palmă! «Auzi, bă, de ce ai scris de mine?»”
MediaFlux
Răsturnare de situație! Ce spune Hidroelectrica despre majorarea tarifelor la energie
stirilekanald.ro
A fost prins în Germania. Emil Gânj a dat peste cap planurile polițiștilor
Durere, reumatism, vene varicoase și artrită: remedii naturale și cum să le folosești corect