S-a aflat cine a vândut biletul câştigător la Loto: „Meritaţi măcar 10.000 de lei”

O vânzătoare din Vaslui este cea care a vândut biletul câştigăror în valoare de aproximativ 17 milioane de lei. Aceasta a declarat că foarte mulți vasluieni au jucat la Loto în acest sfârșit de săptămână ce tocmai s-a încheiat. Potrivit femeii, câştigătorul nu a mai revenit la magazin.
Romania TV
23 ian. 2017, 13:18
S-a aflat cine a vândut biletul câştigător la Loto:

„Vineri, sâmbătă și duminică a fost o avalanșă de cumpărători. Nu-mi pot da seama care este marele câștigător, pentru au fost foarte mulți, nu puteam să rețin imaginea tuturor. Dar mă bucur că e vasluian de-al nostru”, a spus vânzătoarea, potrivit vremeanoua.ro. 

Vestea că marele premiu a fost câștigat în acest magazin s-a răspândit și mulți dintre cei care au trecut prin preajma acestuia s-au uitat cu admirație, comentând „gata, s-a dus premiul alocat Vasluiului, de acum trebuie să mai așteptăm câțiva ani până când o mai revină aici” sau întrebând-o pe vânzătoare dacă câștigătorul a recompensat-o pentru că i-a purtat noroc: „meritați măcar zece mii de lei!”, i-a spus un vasluian. Aceasta le-a răspuns curioșilor că a aflat din presă că biletul câștigător a fost înregistrat de către ea și că vasluianul norocos nu a mai revenit în magazin.

Un jucãtor din Vaslui a câștigat marele premiu la Loto 6/49. Este vorba despre premiul de categoria I, de aproape 17 milioane lei. Pe surse, se pare că ar fi vorba de un poliţist.

Citeşte şi LOTO: S-a câştigat premiul de categoria I la tragerea Loto 6 din 49. NUMERE LOTO 22 ianuarie 2017

DailyBusiness
Pâinea, tot mai scumpă pe mesele românilor. Franzela albă rămâne soluția celor cu venituri mici
Spynews
Cum arată casa în care s-a ascuns criminalul de 13 ani din Cenei, după moartea lui Mario. Ce s-a găsit în patul lui
Fanatik.ro
E gata! Denis Alibec și-a reziliat contractul cu FCSB și va juca la Farul! Exclusiv
Capital.ro
Românii care stau în locuință cu chirie. Dreptul proprietarului nu e nelimitat. Se consideră clauză abuzivă
Playtech.ro
„Două mingi” sau „două mingii”: Care este forma corectă în română
Adevarul
Un tânăr din Bulgaria s-a costumat în fantomă pentru a speria șoferii, iar prietenii lui aruncau cu pietre în mașini
wowbiz.ro
Mesajul pe care minorul de 13 ani l-ar fi trimis familiei lui Mario, la scurt timp după crimă. Plănuiesc sau nu părinții lui să îl scoată din țară: „Intenționează să ducă băiatul…”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Răsturnare de situație în cazul tragediei din Timiș. Microbuzul nu avea sistem de asistență
iamsport.ro
BREAKING | S-a rezolvat transferul: pleacă de la FCSB și semnează cu o echipă din SuperLiga! În ce condiții renunță Becali la jucător
MediaFlux
Nicușor Dan a găsit vinovații în cazul uciderii lui Mario. Ce vrea să facă președintele
stirilekanald.ro
VIDEO Cauza accidentului de la Lugojel. Un suporter a dezvăluit ce s-a întâmplat, de fapt, înainte ca microbuzul să intre în TIR: "S-a blocat volanul în depășire"
Top 5 sloturi Yggdrasil