Scene incredibile la Bistriţa. Antrenorul Gloriei a aruncat cu targa după arbitru VIDEO

Nicolae Manea, antrenorul echipei Gloria Bistriţa şi-a ieşit din minţi după ce a fost trimis în tribune de arbitrul Marius Bocăneală, în timpul partidei cu Pandurii Târgu Jiu şi a aruncat cu o targă după acesta.

08 oct. 2012, 05:58

Totul s-au petrecut în timpul meciului dintre Gloria Bistriţa şi Pandurii Târgu Jiu, încheiat cu scorul de 1-3. Antrenorul gazdelor, Nicolae Manea, a făcut o criză de nervi, supărat de mai multe decizii luate de arbitrul Marius Bocăneală.

După mai multe proteste, tehnicianul s-a luat la ceartă cu centralul partidei. În urma Nicolae Manea a fost trimis în trbună de arbitru, fapt ce l-a scos şi mai tare din minţi. Acesta a runcat cu o targă după central, fără să-l atingă însă.

Din cauza acestui incident, repriza a doua a partidei a început cu 6 minute de întârziere.