Scene șocante în localitatea suceveană Bosanci! Un bărbat în vârstă de 36 de ani și-a ucis bunicul și a înjunghiat un polițist

Scene de groază în localitatea suceveană Bosanci! Un bărbat în vârstă de 36 de ani și-a ucis bunicul și a înjunghiat un polițist în zona feței. Agresorul a fost împușcat în picior de către oamenii legii.
Alina Costache
27 oct. 2022, 17:38
Scene șocante în localitatea suceveană Bosanci! Un bărbat în vârstă de 36 de ani și-a ucis bunicul și a înjunghiat un polițist

Caz șocant în localitatea Bosanci! Un bătrân în vârstă de 87 de ani a fost ucis de nepotul său chiar în fața oamenilor legii veniți la fața locului să aplaneze un conflict între cei doi.

Citește și Cine este criminalul care i-a ucis pe cei doi iubiți din Turnu Măgurele. După ce i-a omorât, le-a ascuns cadavrele într-o casă părăsită

Bătrânul a sunat joi, la 112 şi a cerut ajutorul polițiștilor pentru că nepotul său, proaspăt întors de la muncă din străinătate, a devenit agresiv în urma unei dispute care a avut loc între cei doi.

Imediat, la fața locului au intervenit oamenii legii și în timp ce aceştia discutau cu bătrânul, nepotul agresiv a ieșit cu două cuţite în mână şi a început să îi atace atât pe poliţişti, cât şi pe bătrân.

Agresorul i-a aplicat bunicului său mai multe lovituri de cuțit în zona gâtului care din păcate, i-au fost fatale. La scurt timp după incident, în ciuda eforturilor medicilor bătrânul a decedat.

Totodată, bărbatul în vârstă de 36 de ani s-a năpustit și asupra agenților de poliție care au încercat să îl apere pe bătân, rănindu-l pe unul dintre ei în zona feței.

Imediat, polițiștii au scos armele din dotare și au tras două focuri de armă în zona membrelor inferioare rănindu-l pe agresor la un picior.

Atât polițistul, cât și agresorul au fost transportați de urgență la spital pentru a primi îngrijirile medicale corespunzătoare și în acest moment, sunt înafara oricărui pericol.

Citește și Primele imagini cu ucigaşul tinerei de 21 de ani. Florin avea 25 de ani şi s-a sinucis după ce a comis crima

DailyBusiness
Bolojan răspunde criticilor PSD: „Mi-am respectat mandatul și programul de guvernare”
Spynews
O asistentă de 23 de ani a fost găsită moartă în timpul turei, într-un spital privat din Constanța. Tânăra abia venise la serviciu
Fanatik.ro
Conducerea lui U Cluj îl taxează pe Gino Iorgulescu pentru vorbele pro FCSB: “O declaraţie neinspirată şi nefericită! Vrem respect”
Capital.ro
A murit un nume imens al României. A fost o legendă. Mentor pentru generații întregi. Dumnezeu să-l odihnească în pace!
Playtech.ro
De ce au lifturile oglinzi. Nu este vorba despre siguranţă, spun psihologii
Adevarul
Bulgării uriași de aur din Apuseni, irezistibili pentru mineri. Femeia care a ascuns aproape un kilogram de aur în corp
wowbiz.ro
Pensia neîncasată înainte de deces în România. Ce se întâmplă cu banii și cine poate intra în posesia lor
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Alertă la granița României! O dronă rusească a pătruns în spațiul aerian românesc, la nord de Sulina
iamsport.ro
Dinamovistul nelipsit de la meciurile ”câinilor” a ajuns să lucreze într-o fabrică din Anglia după ce a fost arestat de DIICOT: ”Acolo se injecta carnea cu steroizi”
MediaFlux
SUA și Iran, pe picior de război. Avioanele sunt gata de luptă
stirilekanald.ro
(P) Importanța farmacistului în alegerile informate pentru sănătatea inimii
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj