Se poate și așa. Un tânăr patron le oferă angajaților prime de Crăciun de 25.000 de euro!

Contextul economic delicat nu împiedică toate companiile să ofere prime consistente de Crăciun. Una dintre acestea, patronată de un tânăr, a stabilit chiar un adevărat record: 25.000 de euro bonus de sărbători pentru angajați!
Irina Dumitrescu
20 dec. 2024, 16:12
Se poate și așa. Un tânăr patron le oferă angajaților prime de Crăciun de 25.000 de euro!

Compania cu pricina se numește Connect Management, este din Londra și oferă salariaților, drept primă de Crăciun, 25.000 de euro sub formă de obiecte – de la unele ieftine, la foarte scumpe, cum ar fi ceasurile Rolex.

Connect Management – specializată în marketing online – este patronată de tânărul antreprenor Benjy Leslie (25 de ani), care își recompensează subalternii, la final de an, cu daruri în valoare totală de 20.000 de lire sterline, adică aproape 25.000 de euro.

Potivit mirror, tânărul patron și-a premiat astfel angajații încă din primul an de activitate a firmei, 2019.

Important de menționat este că primele se câștigă printr-o tombolă, ale cărei premii au valoare mică (jucării Lego, dulciuri) sau considerabilă (căști audio de nișă, ceasuri Rolex).

Altfel spus, fiecare angajat trage un bilețet și găsește scris ce a câștigat la tombolă, respectiv care este prima sa de Crăciun.

Citește și Topul căutărilor trăsnite pe eMAG în 2024: „Rochie de mireasă falsă”, „maşina de tocană”, „ce e o minusculă?”, „nu vreau să dorm singur”

Tombola de Crăciun se numește ”Moș Leslie”, după numele patronului.

”Îmi place să dau ceva înapoi. Nu am face profit dacă angajații nu ar fi fericiți”, spune el, extrem de mulțumit că, la nivelul anului 2024, compania va înregistra venituri de circa 18 milioane de euro.

Și salariații lui Leslie sunt mulțumiți. Nivelul de satisfacție în rândul lor este estimat la aproape 90 la sută, asta și datorită tombolei cu prime de Crăciun, dar și a faptului că patronul mai oferă, lunar, excursii în locuri exotice, cum ar fi insulele Maldive.

Generosul patron le impune angajaților o condiție, care nu este negociabilă: nu se lucrează de-acasă, ci numai la birou. Motivul? Munca de acasă i-ar face pe oameni mai puțin productivi, din cauza singurătății.

Citește și Rusia încearcă să manipuleze influenceri în Franţa, avertizează ministrul francez de Externe, dând ca exemple alegerile din România şi Moldova

DailyBusiness
Lavrov acuză declarații „inexacte” ale lui Rubio și cere clarificări privind rolul SUA în soluționarea conflictului din Ucraina
Spynews
Ce mesaj a lăsat Mihaela, românca din Italia care și-a ucis fiica și apoi s-a sinucis. Dezvăluirile făcute de fratele femeii
Fanatik.ro
Lovitură dură pentru FCSB și Rapid la tragerea la sorți a țintarului SuperLigii. Anunț oficial al LPF
Capital.ro
Elena Udrea face dezvăluiri despre Siegfried Mureșan. Fostul ministru: „Nu mă dezic de cei pe care i-am promovat”
Playtech.ro
Cât câștigă pe lună un antrenor de fitness, în 2026. Sumele, dezvăluite chiar de românii care lucrează în domeniu
Adevarul
Moscova, transformată în „fortăreață”. Cum își protejează Kremlinul elita cu sisteme S-500 și Pantsir
wowbiz.ro
„Am început să plâng!” Florin Prunea, mărturisire emoționantă despre întâlnirea cu Dan Petrescu
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
BREAKING NEWS Avion făcut bucăți, după ce a lovit cel mai înalt zgârie-nori din Beijing! Câte persoane erau la bord
iamsport.ro
Prunea s-a întâlnit cu Budescu la mare și a fost năucit: ”Abia vorbea”
MediaFlux
EXCLUSIV VIDEO Scandal în Sectorul 1 privind salubrizarea: Angajați Romprest, blocați într-un autobuz și presați să semneze cu Blue Planet, noul operator
stirilekanald.ro
Sorin Grindeanu premier, în locul lui Veștea
Știi care sunt cele 7 aspecte care fac diferența atunci când alegi un salon de masaj în București?