Se poate și așa. Un tânăr patron le oferă angajaților prime de Crăciun de 25.000 de euro!

Contextul economic delicat nu împiedică toate companiile să ofere prime consistente de Crăciun. Una dintre acestea, patronată de un tânăr, a stabilit chiar un adevărat record: 25.000 de euro bonus de sărbători pentru angajați!
Irina Dumitrescu
20 dec. 2024, 16:12
Se poate și așa. Un tânăr patron le oferă angajaților prime de Crăciun de 25.000 de euro!

Compania cu pricina se numește Connect Management, este din Londra și oferă salariaților, drept primă de Crăciun, 25.000 de euro sub formă de obiecte – de la unele ieftine, la foarte scumpe, cum ar fi ceasurile Rolex.

Connect Management – specializată în marketing online – este patronată de tânărul antreprenor Benjy Leslie (25 de ani), care își recompensează subalternii, la final de an, cu daruri în valoare totală de 20.000 de lire sterline, adică aproape 25.000 de euro.

Potivit mirror, tânărul patron și-a premiat astfel angajații încă din primul an de activitate a firmei, 2019.

Important de menționat este că primele se câștigă printr-o tombolă, ale cărei premii au valoare mică (jucării Lego, dulciuri) sau considerabilă (căști audio de nișă, ceasuri Rolex).

Altfel spus, fiecare angajat trage un bilețet și găsește scris ce a câștigat la tombolă, respectiv care este prima sa de Crăciun.

Citește și Topul căutărilor trăsnite pe eMAG în 2024: „Rochie de mireasă falsă”, „maşina de tocană”, „ce e o minusculă?”, „nu vreau să dorm singur”

Tombola de Crăciun se numește ”Moș Leslie”, după numele patronului.

”Îmi place să dau ceva înapoi. Nu am face profit dacă angajații nu ar fi fericiți”, spune el, extrem de mulțumit că, la nivelul anului 2024, compania va înregistra venituri de circa 18 milioane de euro.

Și salariații lui Leslie sunt mulțumiți. Nivelul de satisfacție în rândul lor este estimat la aproape 90 la sută, asta și datorită tombolei cu prime de Crăciun, dar și a faptului că patronul mai oferă, lunar, excursii în locuri exotice, cum ar fi insulele Maldive.

Generosul patron le impune angajaților o condiție, care nu este negociabilă: nu se lucrează de-acasă, ci numai la birou. Motivul? Munca de acasă i-ar face pe oameni mai puțin productivi, din cauza singurătății.

Citește și Rusia încearcă să manipuleze influenceri în Franţa, avertizează ministrul francez de Externe, dând ca exemple alegerile din România şi Moldova

DailyBusiness
Rubio vizitează Bahrainul pentru a obține sprijinul liderilor arabi din Golf în legătură cu acordul de pace cu Iranul
Spynews
Ce mesaj a lăsat Mihaela, românca din Italia care și-a ucis fiica și apoi s-a sinucis. Dezvăluirile făcute de fratele femeii
Fanatik.ro
Cum l-a pierdut FCSB la marea rivală Dinamo: „E o investiție!”
Capital.ro
Se verifică banii din cont. Românii care intră în atenția ANAF. Se cer documente doveditoare
Playtech.ro
Criza schimbă tradițiile. Invitații renunță la nunți și aleg să își păstreze banii, se plânge o mireasă: „Caut nuntaşi, am nevoie de alţi prieteni”
Adevarul
CTP îl atacă pe Ilie Bolojan, după ce l-a susținut constant. Motivul supărării: promovarea liberalului Peiu, fost membru AUR și SOS, în funcția de șef al organizației Ilfov
wowbiz.ro
„Am început să plâng!” Florin Prunea, mărturisire emoționantă despre întâlnirea cu Dan Petrescu
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
BREAKING NEWS Un șofer a intrat cu mașina într-o mulțime de oameni, în Timișoara! Câte victime sunt
iamsport.ro
A răbufnit la adresa lui Gigi Becali, de ziua finanțatorului FCSB: ”La mulți ani... cu executare! E un hoț”
MediaFlux
Crește vârsta de pensionare din iulie 2026. Reguli noi și pentru pensionarea anticipată
stirilekanald.ro
Sorin Grindeanu premier, în locul lui Veștea
Știi care sunt cele 7 aspecte care fac diferența atunci când alegi un salon de masaj în București?