Se poate și așa. Un tânăr patron le oferă angajaților prime de Crăciun de 25.000 de euro!

Contextul economic delicat nu împiedică toate companiile să ofere prime consistente de Crăciun. Una dintre acestea, patronată de un tânăr, a stabilit chiar un adevărat record: 25.000 de euro bonus de sărbători pentru angajați!
Irina Dumitrescu
20 dec. 2024, 16:12
Se poate și așa. Un tânăr patron le oferă angajaților prime de Crăciun de 25.000 de euro!

Compania cu pricina se numește Connect Management, este din Londra și oferă salariaților, drept primă de Crăciun, 25.000 de euro sub formă de obiecte – de la unele ieftine, la foarte scumpe, cum ar fi ceasurile Rolex.

Connect Management – specializată în marketing online – este patronată de tânărul antreprenor Benjy Leslie (25 de ani), care își recompensează subalternii, la final de an, cu daruri în valoare totală de 20.000 de lire sterline, adică aproape 25.000 de euro.

Potivit mirror, tânărul patron și-a premiat astfel angajații încă din primul an de activitate a firmei, 2019.

Important de menționat este că primele se câștigă printr-o tombolă, ale cărei premii au valoare mică (jucării Lego, dulciuri) sau considerabilă (căști audio de nișă, ceasuri Rolex).

Altfel spus, fiecare angajat trage un bilețet și găsește scris ce a câștigat la tombolă, respectiv care este prima sa de Crăciun.

Citește și Topul căutărilor trăsnite pe eMAG în 2024: „Rochie de mireasă falsă”, „maşina de tocană”, „ce e o minusculă?”, „nu vreau să dorm singur”

Tombola de Crăciun se numește ”Moș Leslie”, după numele patronului.

”Îmi place să dau ceva înapoi. Nu am face profit dacă angajații nu ar fi fericiți”, spune el, extrem de mulțumit că, la nivelul anului 2024, compania va înregistra venituri de circa 18 milioane de euro.

Și salariații lui Leslie sunt mulțumiți. Nivelul de satisfacție în rândul lor este estimat la aproape 90 la sută, asta și datorită tombolei cu prime de Crăciun, dar și a faptului că patronul mai oferă, lunar, excursii în locuri exotice, cum ar fi insulele Maldive.

Generosul patron le impune angajaților o condiție, care nu este negociabilă: nu se lucrează de-acasă, ci numai la birou. Motivul? Munca de acasă i-ar face pe oameni mai puțin productivi, din cauza singurătății.

Citește și Rusia încearcă să manipuleze influenceri în Franţa, avertizează ministrul francez de Externe, dând ca exemple alegerile din România şi Moldova

DailyBusiness
Petrișor Peiu: Criza politică va continua până în 2028 sau până la alegeri anticipate. „Majoritățile nu mai pot fi construite în culise”
Spynews
Scandal la Evaluarea Națională. Ce s-a întâmplat după ce lucrările au fost predate. Dezvăluirile făcute de un profesor
Fanatik.ro
Lovitură de teatru! Elias Charalambous, aproape de a-i lua locul unui român la o echipă de top din Grecia
Capital.ro
Scumpiri la pompă după câteva zile de pauză. Șoferii plătesc mai mult. Cât costă acum benzina și motorina
Playtech.ro
De ce nu mai investesc românii în titluri de stat? Fidelis a înregistrat cel mai slab rezultat din ultimii ani
Adevarul
„Pe Instagram mă simt ultimul om”. Dezbaterea virală care scoate la iveală un fenomen îngrijorător: statutul social cumpărat pe datorie
wowbiz.ro
Afecțiunea de care suferă Cheloo. Rapperul a dezvăluit chiar el ce problemă are
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Cod portocaliu și galben de vijelii și furtuni cu grindină! Județele vizate de avertizarea meteo imediată
iamsport.ro
A numit ”singura echipă care îi poate pune probleme Spaniei” la CM 2026: ”Ascultați ce vă spun!”
MediaFlux
Beneficii pentru românii de peste 40 de ani. Mulți nu știu că au acest drept gratuit în țara noastră
stirilekanald.ro
Sorin Grindeanu premier, în locul lui Veștea
Știi care sunt cele 7 aspecte care fac diferența atunci când alegi un salon de masaj în București?