Sebastian Ghiţă despre GRECIA – ROMANIA: Mă bucur că în acest fel facem şi noi ceva pentru fotbal VIDEO

Sebastian Ghiţă, patronul România TV, a declarat că era la curent cu negocierile managerilor postului de a încerca să achiziţioneze drepturile de transmie a partidei Grecia - România, contând pentru barajul de calificare la CM 2014, şi s-a arătat dispus să suporte din buzunarul propriu diferenţa dintre costurile de cumpărare şi veniturile din publicitate.
Romania TV
07 nov. 2013, 13:19
Sebastian Ghiţă despre GRECIA - ROMANIA: Mă bucur că în acest fel facem şi noi ceva pentru fotbal VIDEO

Meciul Grecia – România, contând pentru prima manşă a barajului de la calificare la CM 2014, va fi transmis în exclusivitate de România TV, vineri 15 noiembrie, de la ora 21.25, vestea bucurând milioanele de microbişti din întreaga ţară, care erau în pericol de a nu putea vedea partida în direct la televizor importanta partidă.

Sebastian Ghiţă, patronul România TV a vorbit despre achiţionarea acestui joc şi despre implicaţiile pe care le-ar fi avut nedifuzarea sa de către niciun post din ţara noastră. „Vreau să-i felicit pe managerii postului România TV că au avut curajul să facă acest lucru. Am ştiut de ideea lor şi le-am promis că dacă nu reuşesc să găsească banii la firme, din publicitate, îi voi ajuta.

Mă bucur că acest efort a fost făcut şi meciul va fi transmis şi mă bucur că în acest fel facem şi noi ceva pentru fotbalul din România„, a spus Sebastian Ghiţă, la România TV.

Citeşte şi Emeric Ienei: Felicitări ROMÂNIA TV, era o mare ruşine dacă nu se transmitea GRECIA – ROMANIA VIDEO

DailyBusiness
RO-Wine: Vinuri din 15 țări și trei zile în care Bucureștiul devine, din nou, capitala vinului internațional
Spynews
Iubita lui Andrei Ștefănescu a împlinit 37 de ani! Ștefania Ducă a sărbătorit alături de prezentator și de fiul acestuia
Fanatik.ro
Apariție de senzație pentru fosta soție a acționarului de la Dinamo. Angela Martini a furat toată atenția
Capital.ro
O mare doamnă a filmului ne-a părăsit. A fost soția unui actor celebru. Fiul său a confirmat vestea tristă
Playtech.ro
Cum protejezi trandafirii de afide înainte ca insectele să distrugă bobocii și frunzele
Adevarul
Restaurantul lui Pescobar din Londra, închis din cauza restanțelor la chirie
wowbiz.ro
Rezultatele autopsiei lui Robert, elevul de clasa a VIII-a din Bacău, care a murit în curtea școlii. Ce spune mama băiatului
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Mama lui Robert, adolescentul care s-a stins din viață în curtea școlii, susține că fiul ei putea fi salvat. Femeia neagă că băiatul ar fi avut probleme de sănătate: ,,Copilul mai avea puls”
iamsport.ro
Anamaria Prodan șterge pe jos cu Giovanni Becali: ”Nu mai are jucători nici cât negru sub unghie, dar vorbește de fiecare! Louis Munteanu era al meu, nimeni nu visa vreodată”
MediaFlux
Anunțul Casei de Pensii pentru milioane de români! Cum se face cont online CNPP pentru asigurații sistemului public de pensii
stirilekanald.ro
Moscova, sub asediul dronelor, cu câteva zile înainte de mega-parada lui Putin. O clădire de lux, lovită în plin
PSG – Bayern și Atletico – Arsenal se joacă azi și mâine. Cote 1×2, antepost și ponturi