Selly şi trupa 5GANG au dat lovitura la final de an. Filmul produs de ei a atins vânzări record

Noile modele ale adolescenţilor din România se găsesc pe internet, în rândul video-bloggerilor. Vorbim de milioane de ”adepţi” care sunt în stare de aproape orice pentru o întâlnire cu idolii lor. De o astfel de faimă se bucură și vloggerul Șelly. Tânărul geniu care a reușit nu doar să adune milioane de fani, ci și milioane de lei, a reușit să producă o adevărată isterie în rândul adolescenților. De curând, Șelly și trupa 5GANG au dat lovitura: filmul produs de ei a atins vânzări record , detronând chiar filme premiate de la Hollywood. 
Romania TV
29 dec. 2019, 10:25
Selly şi trupa 5GANG au dat lovitura la final de an. Filmul produs de ei a atins vânzări record

Andrei Șelaru, pentru fani..Șelly. Un tânăr care la doar 18 ani a găsit rețeta succesului. Milioane de adolescenți îi urmăresc fiecare postare de pe rețelele sociale, iar sălile de concerte sunt arhipline.

Influencerul care a reușit să stârnească controverse în urma succesului fulminant a debutat acum și-n cinematografie. Alături de colegii de trupă și nume grele din lumea online a României, a lansat la final de an o comedie.

Tânărul a dat lovitura chiar înainte de premiera filmului: vânzări record la bilete vândute, depășind performanța realizată chiar și de filme celebre de la Hollywood, precum Aquaman și Avatar.

Faima i-a adus însă și critici, în special după ce a făcut accident cu noul său bolid de 70.000 de euro.

Citeşte şi: Cristian Tudor Popescu îl critică pe Shelly: „Când dai 70.000 de euro pe o maşină înseamnă că ai nişte probleme interioare”

După accident, Cristian Tudor Popescu l-a criticat pe Șelly că și-a cumpărat o mașină atât de scumpă pe care a și lovit-o. Răspunsul lui Șelly – o melodie care i-a băgat alți bani în buzunar, după ce a adunat peste 5 milioane de vizualizări.

Citeşte şi: Vloggerul Selly, răspuns pentru CTP: Mi se pare ciudat că circulaţi cu un Logan la banii dvs., gusturile nu se discută

DailyBusiness
Scandal în Parlament pe legea integrității. USR, PSD și PNL și-au aruncat acuzații dure în plen
Spynews
Fosta amantă a lui Sorinel Copil de Aur a trecut la amenințări: “Nu mi-e frică de pușcărie”
Fanatik.ro
LIVE / Video. Tragedie la Dinamo! Echipa secundă, implicată într-un accident rutier grav: cel puțin un mort și peste 10 răniți. A venit elicopterul SMURD
Capital.ro
Prețuri carburanți vineri, 31 iulie. Cât costă benzina și motorina înainte de weekend. Cele mai mici tarife
Playtech.ro
Țara care caută mii de români și oferă salarii de peste 7.000 de euro pe lună. Domeniile în care se fac angajări
Adevarul
Povestea garajului miliardarilor din București, prima parcare supraterană din România. Era printre cele mai moderne clădiri din Europa
wowbiz.ro
Medicii au stabilit cu ce boală se confruntă, de fapt, Miruna! Adolescenta în vârstă de 18 ani se află în stare gravă, după ce a contractat o bacterie pe litoral
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Primarul unei comune din Alba, găsit fără viață în podul casei. Și-ar fi pus capăt zilelor
iamsport.ro
Victor Becali a dat cărțile pe față în legătură cu ”ruptura” dintre el și vărul Gigi: ”Mărginași cărora le place să se trezească vorbind!”
MediaFlux
Iranul, avertisment pentru două țări europene să nu permită armatei SUA să le folosească bazele militare. Vecina României, vizată
stirilekanald.ro
Femeie lovită de trăsnet când făcea plajă: „Soțul ei...
NetBet: o prezență licențiată neîntreruptă pe piața de iGaming din România