Seră de marijuana, descoperită în centrul Romei VIDEO

Carabinerii au găsit o seră de marijuana, complet echipată, amplasată într-un tunel din inima capitalei italiene, Roma.
Romania TV
14 aug. 2012, 14:45
Seră de marijuana, descoperită în centrul Romei VIDEO

Peste 340 de kilograme de plante au fost confiscate de oamenii legii. Valoarea capturii pe piaţa neagră se ridică la peste 3 milioane de euro.

Tunelul a fost construit de Mussolini pentru a-i permite să scape din oraş. Lung de câteva sute de metri, el era împărţit în 3. Prima încăpere adăpostea o crescătorie de ciuperci, următoarele fiind sere de marijuana. Un bărbat de 57 de ani, proprietarul serei, a fost reţinut de poliţie.

El construise rezervoare de apă şi sisteme de irigaţie în sera de marijuana. Mai mult, avea o cameră de uscare amplasată în tunel, şi o cameră de prelucrare a drogurilor.

DailyBusiness
Încă un trend ucigaş ia amploare în mediul online. „Mukbang”, fascinaţia pentru cantităţile uriaşe de mâncare
Spynews
Top 5 cele mai sigure locuri în care te poți muta dacă izbucnește al Treilea Război Mondial. De ce sunt ele recomandate
Fanatik.ro
Povestea lui Mihai, copilul scos dintre dărâmături după explozia din Rahova: „Plâng neîncetat de atunci”. Familia băiatului riscă să rămână pe drumuri
Capital.ro
Rămâi fără permisul de conducere! Regulă nouă pentru șoferii din UE. Interzis să conduci în toate statele membre
Playtech.ro
Cât costă un detector de gaze? Suma este mică pentru cât de mult ajută
Adevarul
Un bloc a luat foc după ce o locatară a încercat să ardă un gândac cu o brichetă și un spray. O mamă a murit în timp ce încerca să-și salveze copilul
wowbiz.ro
BREAKING NEWS! A fost ucis pe loc! Autocar plin cu suporteri, atacat pe autostradă
Economica.net
Tancuri noi pentru România şi o scurtă istorie a tancului românesc TR-85M1 BIZONUL - Ce este programul "Tanc principal de luptă"
Prosport.ro
FOTO. Sabalenka și Badosa, în costum de baie, au încins imaginația fanilor
kanald.ro
Doru Octavian Dumitru a ajuns în stare gravă la spital! Actorului i s-a făcut rău înaintea unui spectacol
Cancan.ro
Ce s-a găsit în apartamentul Vasilicăi Enache, avocata moartă în explozia din Rahova. OBIECTUL care dă ancheta peste cap!
iamsport.ro
”Sinucidere fotbalistică!”. Radu Naum, ȘOCAT de ce se întâmplă la echipa din SuperLiga
MediaFlux
Decizie privind creșterea de taxe și impozite. Consilierul premierului Bolojan pune presiune pe ANAF
stirilekanald.ro
Vladimir Putin, sfătuit să nu meargă la Budapesta. "Ar putea fi asasinat"
substantial.ro
Igiena blănii la pisica senior – Ce schimbări apar şi cum le gestionezi