SIE face angajări. Dacă treci ACEST test, ești în cărți pentru un post!

Serviciul de Informații Externe (SIE) face angajări! Cel puțin așa reiese din anunțul conform căruia cei interesați, dacă rezolvă un anumit test de inteligență, sunt așteptați să discute cu reprezentanții Serviciului, despre o posibilă carieră.
Irina Dumitrescu
04 apr. 2025, 21:55
SIE face angajări. Dacă treci ACEST test, ești în cărți pentru un post!

Vrei să știi dacă ai șanse să te angajezi la SIE? Încearcă să rezolvi testul de inteligență de mai jos!

Testul constă în completarea unei secvențe de numere cu următorul și a fost postat pe Facebook, vineri, de Departamentul de Resurse Umane al SIE.

”Provocările care ne pun mintea la contribuție sunt preferatele noastre! Identifică tiparul din această secvență de numere și testează-ți abilitățile.
Știi răspunsul corect?”, au scris cei de la SIE, pe rețeaua de socializare.

Citește și SONDAJ – 85 la sută dintre angajații primesc beneficii extrasalariale. Șapte din zece oameni au prime de Paște și Crăciun

Postarea referitoare la test conținea și un îndemn adresat celor convinși că au găsit rezolvarea. Aceștia sunt așteptați de reprezentanții SIE la standul instituției din cadrul PoliFest – un târg educațional organizat de Universitatea Politehnica București în perioada 3-5 aprilie.

”Evenimentul facilitează colaborarea dintre mediul academic și cel economic și creează o punte între elevi, studenți, cadre didactice, specialiști, cercetători și companii. Cu o oferta educațională diversă și absolvenți cu rezultate de excepție, POLITEHNICA București pregătește specialiștii viitorului”, este descrierea PoliFest de pe site-ul evenimentului.

Vineri seară, Departamentul de Resurse Umane al SIE a revenit pe Facebook cu o nouă postare, adresată celor interesați să aibă un stagiu de practică ”Open Source Intelligence” (OSINT) și, de ce nu?, o carieră în cadrul acestui serviciu secret.

Potențialii candidați trebuie să trimită CV-ul la SIE până în 3 mai.

”Am dat START-ul înscrierilor pentru stagiul de practică OSINT! Îți plac provocările și crezi că ești potrivit pentru activitatea de intelligence? Așteptăm CV-ul până la 03.05.2025”, au scris cei de la SIE.

Citește și SRI monitorizează atent campania electorală, primele anunţuri oficiale despre „combaterea riscurilor statale”

DailyBusiness
George Simion, între tortul Groenlandei și fursecurile României. Ce a declarat liderul AUR
Spynews
Răsturnare șocantă în cazul crimei din Timiș! Un adult ar fi fost implicat în uciderea lui Mario. Ce declarații a făcut unchiul victimei
Fanatik.ro
Cât costă un șnițel de pui cu cartofi prăjiți la hotelul Simonei Halep din Poiana Brașov. Prețul e foarte bun pentru mulți români
Capital.ro
Plăcuțele de înmatriculare care expiră. Proprietarii trebuie să le înlocuiască până în martie 2026
Playtech.ro
Locuitorii unei comune din România, impozit de 10.000 de lei pe locuinţe. Sunt de 30 de ori mai mari ca în alţi ani, acuzaţiile cetăţenilor
Adevarul
„Dă-ți pantalonii jos, acum!”. Momentul șocant în care un consilier local bate și umilește un elev în curtea unei școli din județul Galați
wowbiz.ro
Mario, adolescentul ucis în Cenei, și-a presimțit moartea?! Mesajele cutremurătoare pe care le-a postat pe internet înainte de tragedie: „Prietenul de azi, criminalul de mâine”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Unchiul lui Mario a DEZVĂLUIT cum și-a recunoscut unul dintre adolescenți fapta: „L-a omo... Vezi mai mult
iamsport.ro
Gigi Becali l-a înjurat pe jurnalistul Silviu Tudor Samuilă: ”Era ceva cu Nuțu Cămătaru...”
MediaFlux
Anunț de ultimă oră despre taxe și impozite în 2026. Promisiunea premierului Bolojan pentru români
stirilekanald.ro
VIDEO Detalii terifiante ies la iveală după moartea lui Mario. Oamenii legii au descoperit că trupul neînsuflețit a fost mușcat
Top 5 sloturi Yggdrasil