Simona Gherghe, la momentul adevărului. Ce regrete are prezentatoarea TV: „Este foarte toxic și aș vrea să lucrez la acest aspect”

Simona Gherghe este una dintre cele mai apreciate prezentatoare TV din România și multă vreme s-a focusat pe carieră. Chiar dacă este o femeie împlinită și pe plan personal, vedeta și-ar fi dorit să se ocupe mai mult de ea și de nevoile sale.
Alina Costache
19 iun. 2025, 10:40
Simona Gherghe, la momentul adevărului. Ce regrete are prezentatoarea TV:
Simona Gherghe, la momentul adevărului

Simona Gherghe a transmis un mesaj tuturor femeilor, în care subliniază că obiceiul de a se sacrifica mereu, transmis din generație în generație, nu este unul sănătos pentru nicio femeie.

Citește și: Cum arată fiica prezentatoarei Simona Gherghe. Ana a împlinit 8 ani: „Toată viața am visat că o să fiu mamă de fată. Atât de așteptată ai fost”

Simona Gherghe: „Să fim un pic mai egoiste când e vorba de noi”

Nu vreau să sune foarte feminist discursul meu, dar purtăm așa… un lucru pe care l-am primit de la mamele noastre, de la bunicile noastre: noi trebuie tot timpul să ne sacrificăm. Expresia aceea: Eu și când nu mai pot, mai pot puțin.

Este foarte toxic și aș vrea să lucrez la acest aspect la mine, pentru a nu transmite fetei mele treaba asta. Trebuie să știe să se oprească, trebuie să știe să își ia timp pentru ea, trebuie să învețe să își gestioneze foarte bine prioritățile”, a declarat Simona Gherghe pentru Spynews.ro.

Prezentatoarea recunoaște că, de-a lungul anilor, și-a pus cariera pe primul loc și, însă nu regretă acest lucru. Cu toate astea, dacă ar putea să o ia de la capăt, și-ar organiza viața diferit.

Eu, ani de zile, am pus cariera pe primul loc. Nu știu, așa a fost să fie, dar acum, dacă aș lua-o de la capăt, cred că mi-aș organiza puțin altfel lucrurile și viața. O spun fără a avea vreun regret în ceea ce privește viața mea, doar că simt că femeile trebuie să se așeze altfel ele cu ele. Inclusiv treaba aceasta cu recunoștința față de noi…

Facem atât de multe, încât trebuie să ne oprim uneori și să ne uităm, așa, la: Ce vreau eu? Cum vreau să mi se așeze lucrurile? Ce îmi doresc eu pentru mine? Să fim, dacă vreți, un pic mai egoiste când e vorba de noi, să ne punem și pe noi pe primul loc, așa cum îi punem pe toți ceilalți”, a mai adăugat Simona Gherghe.

DailyBusiness
VIDEO ALERTĂ pe Aeroportul Băneasa. Un avion de mic dimensiuni a ieșit de pe pista de aterizare. Traficul aerian a fost blocat
Spynews
Fiica Alinei Pușcaș va fi operată astăzi. Motivul pentru care Melissa va fi supusă intervenției. Fetița ei va fi anesteziată general
Fanatik.ro
„Practică pur comunistă!”. Cum le-au fost schimbate numele sportivilor maghiari care au scris istorie pentru România
Capital.ro
Călin Georgescu a luat decizia. Anunț despre alegerile pentru Primăria Capitalei din 7 decembrie
Playtech.ro
Ce trebuie să ai obligatoriu în mașină când treci granița într-o țară din Uniunea Europeană. Lista completă pentru șoferi
Adevarul
Haos la sucursalele Intesa Sanpaolo Bank: Clienții nu-și pot încasa salariile, iar antreprenorii nu pot face plăți
wowbiz.ro
BREAKING NEWS! Accident CUMPLIT! Un autocar cu 50 de pasageri s-a răsturnat într-o prăpastie. Toți erau studenți
Economica.net
Atenție la ofertele de energie electrică pentru clienții casnici
kanald.ro
,,Nu mai rezist, salvați-mă!” Ultimele cuvinte ale lui Octav, românul care a murit în Italia, după ce a rămas blocat sub dărâmăturile turnului medieval Torre dei Conti
iamsport.ro
Becali a anunțat că dorește să îl aducă la FCSB pe jucătorul cu 11 goluri pentru România: ”Îl vreau!”. MM Stoica a intervenit imediat
MediaFlux
Au intrat banii pe cardurile de alimente! Un milion de persoane au primit sumele, însă sute de mii de români încă așteaptă
stirilekanald.ro
ATAC la GRANIȚĂ! România a ridicat avioane de luptă! Breaking news
substantial.ro
Primul complex cu jocuri de cazinou din Emiratele Arabe Unite va avea conexiune rutieră cu Dubai