SIMONA HALEP are o adversară de TOP în optimi, la Stuttgart. Nu a învins-o niciodată

Simona Halep va debuta miercuri în turneul de la Stuttgart, urmând s-o întâlnească în faza optimilor de finală pe jucătoarea spanioală Garbine Muguruza.

21 apr. 2015, 11:36

Simona Halep şi Garbine Muguruza s-au mai întâlnit de două ori până acum, de fiecare dată victoria revenindu-i ibericei. Anul trecut, la Wuhan, Muguruza s-a impus în trei seturi, iar la începutul acestui an, la Galaţi, ea a câştigat cu 6-4, 6-3.

Marţi, în primul tur la Stuttgart, Garbine Muguruza a învins-o cu 6-1, 6-4 pe jucătoarea cehă Barbora Zahlavova Strycova, în 75 de minute.

Citeşte şi Maria Şarapova o avertizează pe Simona Halep: Voi face totul să câştig la Stuttgart

Anul acesta, Garbine Muguruza a jucat optimi de finală la Australian Open, unde a fost învinsă de Serena Williams, şi a jucat semifinale la Dubai, turneu câştigat de Simona Halep.

Citeşte şi SIMONA HALEP, răspuns fabulos la întrebarea dacă se va întoarce cu un Porsche de la Stuttgart

Învingătoarea partidei Simona Halep – Garbine Muguruza va juca în sferturile de finală cu învingătoarele din partidele Agnieszka Radwanska – Sara Errani şi Sabine Lasicki – Zarina Diyas.