Simona Halep, mărturisire emoţionantă pe Facebook. Cum le mulţumeşte Serenei Williams şi fanilor

Simona Halep a postat vineri după-amiază câteva rânduri pe Facebook, în care spune că a plecat mulţumită de pe teren, după meciul cu Serena Williams, fiindcă această partidă a îmbogăţit-o, la fel ca toate celelalte jucate împotriva numărului 1 mondial.
Daniel Spătaru
03 apr. 2015, 15:46
Simona Halep, mărturisire emoţionantă pe Facebook. Cum le mulţumeşte Serenei Williams şi fanilor

Simona Halep a părăsit cu fruntea sus turneul de la Miami, pierzând la mare luptă în semifinale, în faţa numărului 1 mondial, Serena Williams. Vineri, la sfârşitul periplului său american, care a culminat cu titlul câştigat la Indian Wells, Simiona Halep a scris pe Facebook: „În ultimele 4 săptămâni, mi-am demonstrat că, dacă îmi doresc destul de mult, dacă nu renunţ, dacă nu abandonez jocul înainte să-l termin, pot ajunge din ce în ce mai departe.

Citeşte şi SIMONA HALEP, programul până la Roland Garros. La ce turnee participă şi de ce ratează Fed Cup

Meciul de ieri cu Serena Williams nu a fost un meci jucat cu gândul la scor, ci unul jucat în căutarea acelui moment în care reuşesc să joc cel mai bun tenis al meu. Am plecat de pe teren mulţumită că am luptat pentru fiecare punct şi conştientă de faptul că acest meci m-a îmbogăţit încă o dată – ca toate celelalte jucate cu Serena până acum. O respect mult încă de când eram mică – şi cu atât mai mult acum, când, după atâta timp, este încă numărul 1 în lume.

Vezi şi Dialog halucinant între SIMONA HALEP şi antrenorul său. Victor Ioniţă, în pană de idei VIDEO

Le mulţumesc tuturor celor care au venit să mă susțină, tuturor celor care au făcut nopți albe să mă urmărească de acasă și tuturor celor care m-au încurajat să ajung aici„.

DailyBusiness
Poliția Locală București îi avertizează pe șoferi: Nu mai dați bani parcagiilor de ocazie
Spynews
Andreea Popescu a confirmat că a plecat din penthouse-ul lui Rareș Cojoc! Unde locuiește după divorț
Fanatik.ro
Legenda României care fuma peste un pachet de țigări pe zi. Mii de români au venit în fiecare zi la spital, la fel ca la Maradona
Capital.ro
Doliu în televiziune! A murit cea mai iubită actriță. Marea doamnă ne-a părăsit: A trăit cu pasiune
Playtech.ro
Pensionarii nu mai primesc ajutorul de la stat înainte de Paşte. Ar fi trebuit să li se ofere 200 de lei în plus
Adevarul
Coșmarul unui cuplu care a plătit 6,5 milioane de euro pentru casa visurilor și a abandonat-o după doar o lună: „Au fost lăsate numeroase capcane”
wowbiz.ro
Codruța Filip, în brațele lui Valentin Sanfira. Imaginile emoționante care au făcut înconjurul internetului. Cum au fost surprinși la Sala Palatului, înainte să anunțe divorțul
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Un bărbat și-a pierdut viața după ce a mâncat cina altcuiva. S-a sufocat și nu a mai putut fi salvat
iamsport.ro
Peste Hagi și Balaci. Colegul care l-a impresionat cel mai mult pe Bumbescu: ”Era extraordinar!”
MediaFlux
Trecerea la ora de vară crește riscul de AVC și infarct! Avertismentul unui doctor începând de duminică, 28 martie
stirilekanald.ro
NEWS ALERT: Farmaciștii...Vezi mai mult
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj