SIMONA HALEP – SHUAI ZHANG se joacă MARŢI în sferturile de finală la WIMBLEDON 2019. S-a anunţat ORA MECIULUI

Simona Halep, 7 WTA, o va întâlni, marţi, pe Shuai Zhang, 50 WTA, în sferturile de finală de la turneul de la Wimbledon 2019.

08 iul. 2019, 17:37

Simona Halep – Shuai Zhan este primul meci al zilei şi este programat pe terenul 1 de la ora 15:00, în direct la Eurosport.

Simona Halep a dat lovitura! Suma imensă încasată după calificarea în sferturile de finală de la Wimbledon 2019

Shiuai Zhang conduce cu 2-1 în partidele cu Simona Halep. Victoriile lui Shuai Zhang sunt din 2016, 6-4, 6-3 în turul I la Australian Open şi 6-0, 6-3 în optimi de finală la Beijing. Simona Halep s-a impuns în 2012, în turul I la Indian Wells, 6-1, 6-1.

Simona Halep, prima reacţie după calificarea în „sferturi” la Wimbledon 2019. Ce spune despre viitoarea adversară, Shuai Zhang

Simona Halep s-a calificat, luni, in sferturile de finala de la Wimbledon dupa ce a invins-o pe Cori Gauff cu 6-3, 6-3. In sferturile de finala, Simona Halep o va intalni pe Shuai Zhang din China, locul 50 in clasamentul WTA, care a eliminat-o în faza optimilor de finală pe Dayana Yastremska, 6-4, 1-6, 6-2, și și-a egalat cea mai bună performanță la un turneu de Grand Slam.