Simona Halep şi Raluca Olaru, în semifinalele probei de dublu de la Eastbourne

Publicat: Miercuri, 26 Iunie 2019 20:25 // Actualizat: Miercuri, 26 Iunie 2019 20:25 // Sursa: romaniatv.net

Simona Halep şi Raluca Olaru s-au calificat, miercuri, în semifinalele probei de dublu de la Eastbourne, după ce au trecut cu 2-6, 6-0, 10-4 de perechea Alicja Rosolaka / Zhaoxuan Yang.

Româncele au pierdut primul set, 2-6, dar au răsturnat apoi situaşia cu un 6-0 în setul doi şi 10-4 în super tie-break!

Simona Halep, prima reacţie după a doua victorie la Eastbourne. Câţi bani a încasat pentru calificarea în "sferturi"

Simona Halep și Raluca Olaru veneau  după ce au reușit o performanță imensă în meciul anterior, când le-au eliminat pe favoritele principale ale competiției, Gabriela Dabrowski și Yi-Fan Xu în două seturi, 7-6, 7-5.

Simona Halep, în "SFERTURI" la Eastbourne după 6-1, 4-6, 6-3 cu Polona Hercog. Urmează un MECI DE FOC