Simona Pătruleasa, mărturisiri despre cum se menţine în formă. „Încerc asta o dată pe an”

Simona Patruleasa, prezentatoarea Stirilor Kanal D, se mandreste cu un trup perfect, iar asta pentru ca este adepta unui stil de viata sanatos.
Iulian Tudor
14 ian. 2019, 13:44
Simona Pătruleasa, mărturisiri despre cum se menţine în formă.

In cadrul unui interviu pentru Perfecte, celebra prezentatoare a dezvaluit ce face ca sa arate atat de bine, scrie lyla.ro.

„Nu tin nicio dieta acum, dar sunt atenta la ceea ce mananc si consum mai putine dulciuri decat mi-as dori. Nu prea mananc paine, decat dimineata, si incerc sa consum multe fructe si sa beau apa. Iar sport fac acasa, atat cat pot si cand am timp. Mananc o omleta sau cereale cu iaurt la micul dejun, la pranz prefer somon cu salata si seara, o salata, iar intre mese mai am anumite gustari constand in migdale, caju crude.”, a marturisit ea.

Citeşte şi SIMONA HALEP, decizie surprinzătoare înainte de primul meci din 2018. ESTE OFICIAL

Totusi, uneori mai triseaza: „Ma mai abat, normal, o viata avem! Mai incerc si pizza din cand in cand, dar evit sa mananc de la fast food. Genul asta de mancare il incerc cam o data pe an.”, a mai precizat ea.

Intrebata care este ritualul ei de infrumusetare, ea a precizat ca este unul riguros:

„Iarna folosesc trei creme, una pentru peeling, care sa imi curete tenul de petele cauzate de soare, o crema pentru zi si una pentru seara, regeneranta. In rest, dimineata imi curat din nou bine fata, chiar daca m-am demachiat, si seara imi aplic o crema hidratanta. Nu ma culc fara sa ma demachiez foarte bine si sa folosesc o crema hidratanta de noapte.”, a povestit ea.

DailyBusiness
Doi muncitori îngropați de vii la 5 metri sub pământ, într-o localitate din Prahova, după surparea unui mal. Pompierii militari intervin de urgență
Spynews
Loredana Chivu și-a schimbat look-ul! Ce alegere îndrăzneață a făcut: "Nu se aștepta nimeni..." | VIDEO​
Fanatik.ro
Ce se întâmplă în viața lui Cristi Tănase după ce a depus actele de divorț. E anunțul momentului
Capital.ro
Elena Udrea și Traian Băsescu, victorie în instanță. Au scăpat de un nou proces intentat de un cetățean străin
Playtech.ro
Minivacanţă de sărbători: câte zile libere vor avea românii de Crăciun şi începutul anului 2026
Adevarul
Descoperire ADN: Hitler ar fi avut Sindromul Kallmann. Ce este și cum afectează dezvoltarea sexuală
wowbiz.ro
SE ÎNTÂMPLĂ ACUM cu Dr. Flavia Groșan. Este adevărat. Medicii au confirmat, în urmă cu puțin timp
Economica.net
Noi taxe! Cât vom plăti în plus şi pentru ce
kanald.ro
Ies la lumină detalii surprinzătoare despre deflagrația de la blocul din Balș. Majoritatea locatarilor foloseau butelii, chiar dacă erau racordați la rețeaua de gaz
iamsport.ro
Bombă! Faliment pentru FCSB? Un expert oferă detalii din procesul prin care Steaua cere despăgubiri FCSB-ulu
MediaFlux
Taxe vamale pentru colete mici. Lovitură pentru Shein, Temu și Alibaba
stirilekanald.ro
„Crema este magistrală, este făcută în laborator” Ancuța Cîrcu răspunde acuzațiilor că ar fi vândut ilegal creme cu mercur: „Sunt femei care nu sunt emancipate”
substantial.ro
De la Vegas la Macau: cum diferă cultura jocurilor de noroc în lume