Snagov, raiul imobiliar al bogaţilor României. Vezi ce vile au Patriciu, Videanu şi Truică VIDEO

Au răsărit ca ciupercile după ploaie şi se înmulţesc pe zi ce trece. Snagov, altădată un sătuc ca oricare altul, a ajuns raiul fraudelor imobiliare şi nemărginită întindere de vile şi palate.
Romania TV
26 dec. 2011, 07:57
Snagov, raiul imobiliar al bogaţilor României. Vezi ce vile au Patriciu, Videanu şi Truică VIDEO

Aici, pe lângă prea cunoscutul primar Apostol Muşat, şi-au mai construit case Adriean Videanu, Dinu Patriciu, Irinel Columbeanu sau Radu Berceanu.
Oameni de afaceri, politicieni, vedete, sindicalişti, magistraţi, ziarişti – toţi au case în Snagov. Domenii pe care de abia le poţi cuprinde cu ochii au Dinu Patriciu, Remus Truică, Gelu Tofan, Adriean Videanu, Irinel Columbeanu, Radu Berceanu, Teodor Meleşcanu şi, bineînţeles, primarul Apostol Muşat.

Cimitirul din Cioflinceni nu a putut fi mărit deoarece pe terenul destinat extinderii se afla casa fostului primar al Capitalei Adriean Videanu. Vila are are o suprafaţă de peste 1.300 de metri pătraţi şi a fost evaluată la peste jumătate de milion de euro.
La vremea când a terminat de construit vila din Snagov, Videanu spunea că a muncit la ea şase ani. Nu avea însă habar din ce e construită. Domeniul pe care îl deţine acolo fostul ministru al Economiei depăşeşte 4.000 de metri pătraţi.

Domeniul omului de afaceri Remus Truică se întinde pe o suprafaţă de aproximativ două hectare. Aici, omul de afaceri şi-a construit un palat de 3 etaje în faţa căruia are o piscină, iar lângă două terenuri de sport.
Din galerie nu puteau lipsi sindicalistul Vasile Marica, jurnalistul Sorin Roşca Stănescu, Marko Bella sau foştii premieri Călin Popescu Tăriceanu şi Radu Vasile. Primarul pare să îi întreacă pe toţi.

La marginea pădurii din Snagov, primarul Apostol deţine o pensiune numită Casa Alex, de 3 stele. Lângă, a construit o clădire unde se află mese de biliard aparate mecanice, un bar, dar şi o sală de dans.
Primarului însă, de Crăciun nu i-au zornăit la fereastră clopoţei, ci cătuşe. Magistraţii de la Înalta Curte de Casaţie şi Justiţie au decis ca edilul să rămână în arest pentru 29 de zile.

DailyBusiness
SUA introduc testarea pentru deficitul de testosteron în rândul militarilor de peste 30 de ani
Spynews
Maria Covașa, ironie fină la adresa lui Dany Boy după ce i-a cunoscut actuala iubită! Fosta concurentă de la Insula Iubirii nu s-a putut abține
Fanatik.ro
Atac armat după un meci de fotbal! Un suporter argentinian a fost împușcat!
Capital.ro
Ce trebuie să știe toți proprietarii de locuințe din România. ASF explică ce acoperă, de fapt, polița PAD: Sume limitate
Playtech.ro
Românii sub 30 de ani pot încasa bani în fiecare lună dacă se angajează. Bonusul oferit de stat
Adevarul
Șeful Ryanair neagă faptul că un bărbat ar fi fost aspirat pe geamul spart al unui avion: „Aceste afirmații sunt lipsite de sens”
wowbiz.ro
Andreea Ibacka a izbucnit în plâns! Ce a emoționat-o până la lacrimi pe vedetă: „Nu-mi mai e rușine să fiu vulnerabilă”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Astăzi se împlinesc 9 ani de la decesul Denisei Răducu! Incredibil ce a apărut pe pagina regretatei artiste
iamsport.ro
500.000 de euro pentru Dan Petrescu! Omul de afaceri era disperat să-l aducă la echipă. Victor Becali: ”Băi, ești nebun?”
MediaFlux
Casa de Pensii explică cum se dovedește stagiul de cotizare la pensie. Mai multe soluții dacă s-a pierdut cartea de muncă
stirilekanald.ro
Femeie lovită de trăsnet când făcea plajă: „Soțul ei...
NetBet: o prezență licențiată neîntreruptă pe piața de iGaming din România