Şoc în televiziune. După demisia lui Bursucu, renunţă şi Mădălin Ionescu. Medicii i-au interzis, ce diagnostic teribil a primit

Mădălin Ionescu a anunțat că renunță la emisiunea sa TV din cauza problemelor de sănătate. Anunţul vine la doar o zi după ce Bursucu a anunţat că nu mai continuă colaborarea cu Kanal D.
Filip Stan
03 ian. 2025, 20:11
Şoc în televiziune. După demisia lui Bursucu, renunţă şi Mădălin Ionescu. Medicii i-au interzis, ce diagnostic teribil a primit
Mădălin Ionescu revine pe micile ecrane la Antena Stars. Ce surprize aduce noua sa emisiune

Emisiunea „Viaţa fără filtru” va reveni pe postul Emisiunea Stars din data de 6 ianuarie fără prezentatorul Mădălin Ionescu, care a anunțat că se retrage din cauza problemelor de sănătate, relatează Pagina de media.

„Vreau în primul rând să mă bucur la acest început de an pentru succesul emisiunii Viaţa fără filtru, care în doar patru luni şi un pic s-a impus ca un produs de excepţie, fiind în topul programelor preferate de telespectatori în intervalul orar respectiv”, a declarat Ionescu.

Mădălin Ionescu a ajuns din nou la spital: „Sper să nu petrec sărbătorile în spital! Pneumonie, burnout…mai multe”

„Pe de altă parte, pentru mine succesul producţiei s-a derulat în paralel cu o serie de evenimente medicale, care s-au succedat ȋncepând din luna iunie şi care m-au afectat pe mai multe planuri. În consecinţă, trebuie să efectuez o serie de investigaţii mai complexe pentru a identifica pe deplin motivele”, a explicat el.

„Îmi voi dedica, la sugestia mai multor specialişti, acest început de an dorinţei de a mă recupera cât mai repede, fără a putea estima complet durata acestui proces. Îmi doresc din suflet să continui să prezint emisiunea, acest proiect foarte frumos şi sper în revenirea mea cât mai rapidă la timona show-ului. Multumesc conducerii Antena Stars pentru colaborare şi suport! Sănătatea este, însă, foarte importantă, pentru că fără ea, nu pot să dau randament 100%. Îmi salut publicul, colegii şi promit să revin în cel mai scurt timp cu forţe proaspete!”, a conchis prezentatorul TV.

Mădălin Ionescu, la spital din cauza unei boli grave! ”Aș prefera să prezint cinci emisiuni pe zi decât să trec prin așa ceva”

Postul Antena Stars a anunțat că Ionescu va fi înlocuit permanent de Natalia Mateuţ. Ea i-a ţinut locul la finalul anului trecut lui Ionescu cât timp acesta a efectuat investigații medicale. Ionescu a găzduit cel mai recent „Revelionul Starurilor” la postul TV.

Citeşte şi

Bursucu spune care este adevăratul motiv al plecării de la Kanal D. Ce i-au transmis foștii șefi

Din 6 ianuarie, Antena Stars readuce în grilă emisiunile „Acces Direct” și „Un Show Păcătos”. Mirela Vaida și Adrian Velea vor prezenta un nou sezon al „Acces Direct”, de luni până vineri, de la ora 16.00, în timp ce Dan Capatos și echipa „Un Show Păcătos” revin pe post în fiecare seară de luni până joi, de la ora 21.30.

Grila de programe actualizată reflectă schimbări semnificative pentru Antena Stars, atât prin modificarea echipei de la „Viața fără filtru”, cât și prin reluarea emisiunilor consacrate. Plecarea lui Mădălin Ionescu din postura de prezentator rămâne o decizie importantă, dar postul își exprimă încrederea în succesul formatului condus de Natalia Mateuț.

DailyBusiness
Tanczos Barna respinge ideea suspendării președintelui Nicușor Dan: „Un foc de paie, nu se va întâmpla”
Spynews
Tavanul unui hotel din Sibiu s-a prăbușit peste oamenii din piscina interioară. Planul roșu a fost activat de urgență
Fanatik.ro
Jucătorul uriaș de la națională care juca remi la ora 2 noaptea: „Nu vreau să distrug eu statui”
Capital.ro
S-a dat lege nouă la bloc. Datornicii cu restanțe la întreținere, direct vizați. Asociația de proprietari le va lua banii rapid
Playtech.ro
Când ai voie să speli haine după Crăciun, potrivit tradiției. Ce spun preoții
Adevarul
Presa maghiară critică autostrada A7: „Proiectul ridică în continuare semne de întrebare”
wowbiz.ro
Boala cu care a fost diagnosticat Ion Drăgan. Artistul ar fi trecut prin mai multe operații dificile
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Cum influențează perioadele necontributive vechimea în muncă la pensie
iamsport.ro
Echipa din Liga 1 care ”merita să câștige titlul”, dar nu a reușit pentru că ”nu a uns niște uși când a trebuit”
MediaFlux
Tradiți și obiceiuri de Sfântul Ștefan. Cui îi spunem la mulți ani pe 27 decembrie și ce este interzis în a treia zi de Crăciun
stirilekanald.ro
Crimă șocantă de Crăciun! Un bărbat de 36 de ani, ucis într-un scandal cu peste 20 de persoane. Victima a fost lovită în zona capului de 4 persoane, inclusiv un minor de 14 ani, pe care nu îi cunoștea
Superliga 2025 – runda finală: FCSB vs Rapid și alte 2 meciuri de top în weekend