Şocant: Cadavrul decapitat al unui fost călugăr a fost găsit în Constanţa VIDEO

Descoperire macabră în Ghindăreşti, judeţul Constanţa. Un bărbat decapitat a fost găsit sâmbătă dimineaţă într-un şanţ din localitate. Bărbatul era îmbrăcat cu haine monahale, iar  capul victimei era taiat si aşezat într-un sac la picioarele trupului.
Romania TV
19 nov. 2011, 08:49
Şocant: Cadavrul decapitat al unui fost călugăr a fost găsit în Constanţa VIDEO

Potrivit poliţiştilor constănţeni, bărbatul avea 40 de ani şi era de loc din Ghindăreşti, judeţul Constanţa. Era un fost călugăr de la Manastirea Slava Rusa din Tulcea, întors recent în localitatea natala. Anchetatorii au  deja un cerc de suspecţi, mai multe persoane fiind audiate.

Potrivit poliţiştilor, se pare că bărbatul a fost ucis cu un topor, dar oamenii legii nu pot da deocamdată mai multe informaţii, pentru a nu periclita ancheta.

 

DailyBusiness
FMI și Banca Mondială revizuiesc drastic prognozele pentru România. Creștere economică aproape înjumătățită în 2026
Spynews
Meko, acuzat că a furat mașina pe care i-o vânduse unui băiat! Declarații halucinante
Fanatik.ro
UE și-a sporit cu aproape 40% achizițiile de gaz din Rusia. Clasamentul țărilor care alimentează bugetul Kremlinului
Capital.ro
CNAS va verifica și decizia medicală la concediile de boală. Suspiciunile pot duce la neplata acestora
Playtech.ro
Românii au luat cu asalt piaţa joburilor. Aplică în masă, dar sunt mai puţine locuri de muncă. Ce domenii mai angajează
Adevarul
Aventurile unui pompier cu doua prostituate. Lipsa erecției l-a adus în fața instanței, acuzat și de tâlhărie
wowbiz.ro
Ultimul mesaj transmis de designerul Eugen Olteanu. Ce se ascunde în spatele morții fulgerătoare la doar 42 de ani: „Ai zis că o să învingi și asta”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
BREAKING NEWS Incident grav la metroul din București! O bucată de tavan a căzut în tunel, între stațiile 1 Mai și Jiului
iamsport.ro
Finanțatorul din SuperLiga nu l-a iertat pe Gigi Becali: ”Se crede mare antrenor. FCSB are probleme din cauza lui!”
MediaFlux
Sfântul Gheorghe 2026. Ce este interzis să faci joi, 23 aprilie. Tradiții și obiceiuri la români
stirilekanald.ro
Doliu în rândul medicilor. Doctorița care a salvat mii de copii a murit
NEWS ALERT Un camion a fost cuprins de foc pe autostrada A1, în Hunedoara