Şoferul care a accidentat grav un poliţist a fost scos din spital şi dus în AREST PREVENTIV VIDEO

Şoferul care a lovit cu maşina un poliţist care a vrut să-l tragă pe dreapta a fost arestat preventiv pentru tentativă de omor, ultraj şi părăsirea locului accidentului. Victima sa este internată în spital, cu grave leziuni, şi a fost băgat de medici în comă indusă.
Romania TV
03 aug. 2015, 07:35
Şoferul care a accidentat grav un poliţist a fost scos din spital şi dus în AREST PREVENTIV VIDEO

Magistraţii Tribunaului Bucureşti au emis un mandat de arestare pe numele milionarului turc care a accidentat grav un poliţist. Mandatul va fi pus în aplicare după ce bărbatul va fi externat, el fiind internat după ce a fost implicat întrun accident în timp ce fugise de la locul unde l-a lovit cu maşina pe poliţist.

Bărbatul a fost externat luni şi a fost preluat de o dubă a poliţiei, care l-a dus iniţial la Tribunalul Bucureşti pentru a compărea în faţa judecătorului, după ce mandatul de arestare preventivă s-a emis în lipsă. Ulterior, milionarul turc va fi dus la un spital-penitenciar, pentru a fi în continuare tratat, după rănile suferite în accidentul în care a fost implicat când a fugit de la locul unde l-a accidentat pe poliţist.

Procurorii au confirmat că afaceristul l-a lovit intenţionat pe poliţist: „Din cercetările efectuate până în prezent, intenţia a fost clară de a se debarasa, la o viteză pe care nu o putem estima, dar din cercetări a reieşit că era o viteză ridicată”.

Un poliţist de la Brigada Rutieră a fost izbit in plin de un şofer caruia i-a facut semn să oprească pentru un control in trafic. Poliţisul a fost târât pe capotă mai bine de 500 de metri şi apoi a fost proiectat la piciorul podului Pipera. Bărbatul se zbate între viață și moarte la Spitalul Floreasca, fiind ţinut în viaţă de aparate.

„A incetinit viteza, dand semn ca ar opri. In momentul in care a ajuns in dreptul politistului a accelerat si l-a lovit pe politist. L-a purtat pe capota 500 de metri si l-a arunca pe carosabil. Si-a continuat drumul pentru 2,5 km, a lovit un scuar si a fost proiectat intr-un gard.”, a declarat Andrei Codau, de la Brigada Rutiera.

In urma impactului puternic, agentul de la rutiera a suferit rani grave si a fost dus de urgenta la Spitalul Floreasca. Pe mainile medicilor a ajuns si soferul. Din primele cercetari, se pare ca era sub influenta bauturilor alcoolice. Dupa ce va primi ingrijiri medicale, el va fi nevoit sa stea de vorba cu oamenii legii.

DailyBusiness
Mihai Daniel Dragu, expert in drone, vine cu o ipoteză șocantă. Drona care a explodat în portul Constanța a fost permanent în controlul ucrainenilor
Spynews
Fostă concurentă de la Mireasa, mamă pentru a doua oară. Ce nume a ales pentru fiica ei
Fanatik.ro
Anunț oficial despre viitorul lui Cristi Chivu: „În câteva zile va semna contractul până în 2028! Ne-am înțeles!”
Capital.ro
Obligație la bloc. Proprietarii iau decizia finală. Se face Adunare Generală pentru aceste lucrări
Playtech.ro
Poate un avion să aterizeze în siguranță dacă are o defecțiune la trenul de aterizare?
Adevarul
„S-a poziționat într-o antiteză clară față de Germania”. Anunțul lui Siegfried Mureșan despre decizia României în controversa momentului
wowbiz.ro
Scena sfâșietoare cu soția polițistului din Piatra Neamț, ucis de propriul fiu. S-a așezat pe jos, la căpătâiul lui, împietrită de durere
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Drona care a bubuit în Portul Constanța ar fi a Ucrainei! Anunțul făcut de Marina Ucraineană, la scurt timp după eveniment. Reacția președintelui Nicușor Dan
iamsport.ro
Valentina Pelinel, în pericol? Cristi Borcea, mărturii fără perdea: ”Le-am înșelat și le-am lăsat. Eu sunt cel mai important”
MediaFlux
Diana Șoșoacă, dialog incredibil cu Putin. Mesajul președintelui Rusiei pentru români VIDEO
stirilekanald.ro
(P) Fibre și bacterii bune: care este diferența și cum le alegi corect pentru tranzitul intestinal  
Cupa Mondială 2026 – program, favorite, noutăți