Soţia lui Mihai Constantinescu a făcut anunţul. „Acum toţi suntem concentraţi pe rugăciune”

Soția lui Mihai Constaninescu, Simona Secrier, ar face ori pentru ca soțul ei să-și revină. Femeia a luat o decizie radicală.
Romania TV
25 mai 2019, 16:04
Soţia lui Mihai Constantinescu a făcut anunţul.

Mihai Constantinescu se află în spital de două săptămânia, iar soția lui, Simona Secrier, a fost tot timpul alături de el. Medicii sunt rezervați în privința șanselor de supraviețuire ale artistului de 73 de ani, dar partenera lui de viață nu poate accepta posibilitatea să-l piardă. 

Simona Secrier a refuzat vehement deconectarea lui Mihai Constantinescu de la aparate și ia în calcul transferul la o clinică din străinătate Mai multe clinici din Europa au refuzat-o, însă, din cauza stării de sănătate a cântărețului. Momentan el este stabilizat, dar nimeni nu vrea să riște agravarea situației în care el se află.

Detalii de ultima oră despre Mihai Constantinescu. Soţia artistului vrea să-l transfere în străinătate

Mă simt foarte rău, ma simt îngrozitor! Pentru mine este o stare de disperare. Starea de sănătate a lui Mihai este acum stabilă. Inima și-a reluat toate funcțiile. Mă întâlnesc zilnic cu Simona. Pentru Mihai, eu, Simona și câțiva prieteni suntem familia lui. Acum toți suntem concentrați pe rugăciune„, a declarat fosta soție a lui, Mihaela.

Nu este prima dată când Mihai Constantinescu are probleme grave de sănătate. Acum doi ani el a trecut printr-o operație pe cord extrem de complicată. Intervenția a durat peste șase ore și i-ar fi putut fi fatală.

„Acum 10 ani mi-am pus valve biologice. Se pare ca valva mitrala a avut o mica disfunctie care cu timpul s-a largit. Incepusem sa obosesc si se pare ca undeva pe o margine a ei incepuse sa se calcifice.

Obligatoriu trebuia sa fac aceasta interventie. Valva mitrala este foarte importanta. Nicaieri in lume nu se face perfect aceasta operatie. Interventia a durat sase ore, dar pentru ca am sangerat puternic (n.r: hemoragie) m-am intors in sala de operatii si am mai stat 2 ore. Am sangerat destul de mult”, declarat Mihai Constantinescu acum doi ani, la ieșirea din spital.

DailyBusiness
Scandal în Parlament pe legea integrității. USR, PSD și PNL și-au aruncat acuzații dure în plen
Spynews
O bătrână a izbucnit în plâns, după ce Poliția Locală i-a împrăștiat fructele și legumele pe trotuar, în Sectorul 1. Imagini revoltătoare
Fanatik.ro
Câți bani primește, de fapt, Universitatea Craiova pentru transferul lui Anzor Mekvabishvili la Chicago Fire
Capital.ro
Nicușor Dan, contestat de cei care l-au votat. Mai mulți protestatari l-au criticat pe șeful statului în fața Palatului Cotroceni: Te-am votat şi ne-ai trădat
Playtech.ro
Aparatele care încep să „mănânce” mai mult curent din septembrie. Cât poate crește factura unei familii
Adevarul
Păţania unui turist britanic amendat, fără să ştie, într-un autobuz STB din Capitală: „Am crezut că mă ajută pentru că îmi fusese respins cardul”
wowbiz.ro
Iubita lui Andrei Bordeianu, mesaj sfâșietor în mediul online! Influencerul a fost implicat într-un grav accident: „O să aprind o lumânare pentru tine…”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Jurnalista Brîndușa Armanca s-a stins din viață la 72 de ani. A format generații de ziariști
iamsport.ro
A anunțat în direct că Becali i-a găsit înlocuitor lui Baciu la FCSB: ”Trage de el să vină!”
MediaFlux
Putin amenință țările europene. Rusia e nervoasă pentru ajutorul dat Ucrainei
stirilekanald.ro
UPDATE Zi decisivă pentru Călin Georgescu! Fostul candidat la prezidențiale află dacă va fi judecat pentru tentativă de lovitură de stat