PRIME AMEŢITOARE la Romgaz: vacanţe de lux în destinaţii exotice şi 20 de sporuri la salariu

Sporuri ameţitoare şi vacanţe în ţări exotice pentru angajaţii unei companii de stat, potivit România TV.
Romania TV
14 mai 2014, 07:27
PRIME AMEŢITOARE la Romgaz: vacanţe de lux în destinaţii exotice şi 20 de sporuri la salariu

Prin contractul colectiv de muncă, compania de stat Romgaz acordă nu mai puţin de 20 de sporuri. Iar peste 5.000 de angajaţi au primit cadou de la companie vacanţe de lux în destinaţii exotice.

Şi alte companii de stat au oferit prime substanţiale, mai ales de Crăciun. Astfel, angajaţii de la Conpet au primit cea mai mare primă de sărbători: un tichet cadou de 700 de lei pentru fiecare angajat. Fondul de prime de Crăciun al celor de la Conpet depăşeşte 2,5 milioane de lei.

Şefii de la Complexul Energetic Oltenia au acordat câte o primă de 600 de lei pentru fiecare din cei 8.800 de angajaţi.  Şi la CNADNR s-au dat tichete cadou de Crăciun. Cei peste 6.000 de angajati au primit câte 250 de lei fiecare.

Nici angajaţii de la Dacia nu au fost săriţi. Prima de Crăciun a fost de 750 de lei pentru fiecare angajat.

 

DailyBusiness
Doi muncitori îngropați de vii la 5 metri sub pământ, într-o localitate din Prahova, după surparea unui mal. Pompierii militari intervin de urgență
Spynews
O tânără din Bacău, găsită decedată, lângă o șină de cale ferată. Ar fi fost ucisă aseară. Autorul este în continuare căutat
Fanatik.ro
România, batjocorită de fanii bosniaci! Protest scandalos la Zenica chiar în timpul meciului. Video
Capital.ro
„Crăciun fără numerar”. Locul unde nu mai poți plăti cu bani cash. Bancnotele sunt respinse fix de Sărbători
Playtech.ro
Ce se întâmplă dacă depășești termenul de acceptare a moștenirii. Explicații pe înțelesul tuturor
Adevarul
Cum era Ceaușescu să provoace un război cu URSS. Istoria secretă a unor planuri de invazie
wowbiz.ro
Mariana Moculescu și-a făcut apariția la priveghiul lui Horia Moculescu, chiar dacă anunțase că nu va participa! Preț de câteva momente, a dat la o parte toate neînțelegerile și și-a îmbrățișat fiica
Economica.net
Noi taxe! Cât vom plăti în plus şi pentru ce
kanald.ro
Cazul Sarei, fetița de 2 ani care a sfârșit în cabinetul stomatologic, ar putea schimba legea. Anunţul făcut de ministrul Sănătății
iamsport.ro
Presa din Bosnia: ”Fanii români nu vor uita niciodată ce le-a făcut poliția la intrarea în Zenica!”
MediaFlux
Se dau 200.000 de euro gratis dacă depui dosarul! Banii vin în 2026
stirilekanald.ro
Prima declarație oficială a clinicii unde a murit Sara, fetița de doar 2 ani. Ce s-a întâmplat, de fapt, în cabinet: "Suntem profund marcați"
substantial.ro
De la Vegas la Macau: cum diferă cultura jocurilor de noroc în lume