STB a înfiinţat o nouă linie de autobuz. Ce traseu are

Primăria Capitalei anunţă că Societatea de Transport Bucureşti a înfiinţat o nouă linie de autobuz. Aceasta face legătura între cartierul Henri Coandă şi Piaţa Presei. 
Romania TV
20 sept. 2020, 18:48
STB a înfiinţat o nouă linie de autobuz. Ce traseu are

Autobuzele de pe linia 231 vor circula la fiecare 20 de minute în orele de vârf şi la intervale de o jumătate de oră, în rest.

„Pe fondul unei dezvoltări urbane în zona de nord a Capitalei, Societatea de Transport Bucureşti STB SA înfiinţează, începând cu data de 20.09.2020, linia de autobuz 231 (cu 5 autobuze în zi de lucru, respectiv 3 în zi de sărbătoare). Această va funcţiona între noul terminal Cartier Henri Coandă şi Piata Presei”, a anunţat, duminică, Primăria Capitalei.

Traseul pe sensul de mers Cartier Henri Coandă-Piaţa Presei este pe Strada Biharia, Bulevardul Mircea Veroiu, Strada Ştefan Mihăilescu-Brăila, Strada Câmpul Pipera, Bulevardul Pipera, Pasaj CFR Pipera, Şoseaua Pipera, Strada Nicolae Caramfil, Bulevardul Beijing, Bulevardul Aviatorilor, Bulevardul M-şal Constantin Prezan, Strada Alexandru Constantinescu, Bulevardul Mărăsti. Traseul are 9 staţii.

Pe sensul de mers Piaţa Presei-Cartier Henri Coandă, traseul este pe Bulevardul Kiseleff, Arcul de Triumf, Piaţa Charles de Gaulle, Bulevardul Aviatorilor, Strada Nicolae Caramfil, Şoseaua Pipera, Pasaj CFR Pipera, Bulevardul Pipera, întoarcere în intersecţia cu sens giratoriu Bulevardul Pipera/ Şoseaua Bucureşti Nord, Bulevardul Pipera, Strada Câmpul Pipera, Strada Ştefan Mihăilescu-Brăila, Bulevardul Mircea Veroiu, Drumul Nisipoasa, Bulevardul George Constantin, Strada Biharia. Traseul are 14 staţii.

Intervalul de succedare în staţii este de 20 de minute în orele de vârf şi de 30 de minute în restul zilei.

DailyBusiness
Salariile președintelui și premierului României ar putea crește MULT odată cu noua lege a salarizării
Spynews
Iubita lui Andrei Ștefănescu a împlinit 37 de ani! Ștefania Ducă a sărbătorit alături de prezentator și de fiul acestuia
Fanatik.ro
Anamaria Prodan face dezvăluiri cutremurătoare. Cu ce problemă de sănătate s-a confruntat impresara
Capital.ro
Amenzi de până la 1.500 de lei pentru șoferi. O primărie introduce reguli noi pentru parcări. Vor fi obligați să mute mașina
Playtech.ro
Cât câștigă tinerii din România în 2026 și cum reușesc să supraviețuiască de la o lună la alta. „Nu prea îmi ajung banii”
Adevarul
SURSE Nicușor Dan amână desemnarea premierului. Tomac nu are majoritate
wowbiz.ro
Răsturnare de situație în cazul crimei din Bihor! Tatăl Alisiei a făcut publice ultimele mesaje ale adolescentei ucise: „Nu mă lasă în pace”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Un turist de 45 de ani a fost mușcat de un urs, pe Transfăgărășan! În ce stare se află bărbatul
iamsport.ro
FRF, decizie cu impact major: ar urma să interzică echipele fără licență în play-off!
MediaFlux
PAPARAZZI Ștefan Bănică Junior taie linia continuă cu BMV-ul decapotabil prin oraș! Bolidul roșu sare-n ochi FOTO
stirilekanald.ro
Moscova, sub asediul dronelor, cu câteva zile înainte de mega-parada lui Putin. O clădire de lux, lovită în plin
Cupa Mondială 2026 – program, favorite, noutăți