STEAUA, victorie în ultimul amical din Spania. Roş-albaştrii au câştigat cu 2-0

STEAUA a cîştigat cu scorul de 2-0 al doilea meci amical din cantonamentul de la Oliva Nova, Spania, în faţa ocupantei ultimului loc din liga a doua elveţiană, Biel-Bienne.

21 ian. 2015, 16:34

STEAUA a pierdut cu 0-1 în faţa Borussiei Dortmund, dar a câştigat cu 2-0 meciul cu Biel-Bienne, golurile din partida de marţi fiind marcate de Adi Popa şi Claudiu Keşeru. Ambele reuşite ale trupei lui Gâlcă au venit în repriza secundă, în minutele 47 şi 60.

Citeşte şi Steaua nu va mai fi Steaua! „Din retur jucăm cu numele FCSB”

STEAUA a început jocul în următoarea formulă: Arlauskis – Matei, Luchin, Toşca, Latovlevici – Breeveld, Prepeliţă – Chipciu, Neagu, Enceanu – Rusescu, iar în repriza secundă au mai evoluat Niţă, Rîpă, Tănase, Stanciu, Pham-Huy, Keşeru, Bourceanu şi Adi Popa.

Tamaş, Gabi Iancu şi Filip nu au fost luaţi în calcul pentru acest meci, ei urmând un program special de pregătire, ca urmare a unor accidentări.

STEAUA va reveni în ţară joi, în jurul prânzului.

Citeşte şi STEAUA, cea mai cruntă lovitură după scandalul cu MApN. Şi-a pierdut un sponsor important