Steliana Sima, despre starea de sănătate a Mariei Ciobanu: „Vorbim foarte mult”. Cele două sunt bune prietene

Pe Steliana Sima și Maria Ciobanu le leagă o prietenie extrem de frumoasă și au ținut mereu legătura, chiar dacă se aflau la mare distanță. Recent, interpreta melodiei "Lie ciocârlie" a revenit definitiv în România, după mulți ani petrecuți în America.
Alina Costache
03 oct. 2024, 10:33
Steliana Sima, despre starea de sănătate a Mariei Ciobanu:
Steliana Sima susține că Maria Ciobanu se simte foarte bine

Steliana Sima se bucură foarte mult că prietena ei de-o viață s-a întors acasă și a dezvăluit că nu are probleme de sănătate, așa cum s-a speculat. Vorbesc foarte mult la telefon, se și vizitează când au timp, însă nu au reușit să-și planifice nicio vacanță împreună, așa cum făceau pe vremuri.

Steliana Sima susține că Maria Ciobanu se simte foarte bine

A revenit în țară. Eu mă întâlnesc cu Prințesa, este chiar foarte bine, este sănătoasă. Ne întâlnim, vorbim, foarte mult vorbim și la telefon. Nu ne-am planificat nicio excursie anul acesta, dar vorbim foarte des„, a mărturisit Steliana Sima, la Wowbiz.ro.

În primăvara anului trecut, artista spunea care este locul din România în care Maria Ciobanu își dorește să meargă ori de câte ori revine. „Avem aceeași trăire și avem foarte mulți călugări prieteni comuni. Ne place, când vine dumneaei, să mergem la ei. Doamna Maria este aplecată în totalitate spre această latură spirituală și se relaxează atunci când merge la mânăstire la preoții noștri. Acolo stăm câteva zile, o săptămână. Este unul din punctele noastre comune„, spunea Steliana Sima, în urmă cu mai bine de un an, pentru sursa menționată mai sus.

Citește și: Ce nu are voie Steliana Sima să facă niciodată în prezenţa soţului ei: „Lui nu-i place muzica populară şi mi-a pus această interdicţie”

Drama cu care trăiește Steliana Sima de ani de zile

Steliana Sima are 58 de ani și, în ciuda faptului că se bucură de o carieră muzicală de succes, trăiește cu o mare dramă în suflet, pierderea bunicii sale.

Bunica mea mă iubea de la pământ până la cer și de la cer până la pământ, atât de mult mă iubea. Eram universul ei. Zicea ea, în tinerețea ei, că atunci când o muri să fie îngropată cu acel costum. Dar când a văzut că nepoata ei cântă, a zis să nu… Și îl păstrez. Dar cu atâta sfințenie, că îl îmbrac la momente mai speciale. Simt că mă ține în brațe”, a povestit artista în cadrul unui interviu acordat pentru emisiunea lui Cătălin Măruță.

Bunica Stelianei Sima a murit după o luptă grea cu boala. La ultima discuție, „Maica”, așa cum îi spunea, a rugat-o pe artistă să se roage pentru mântuirea sa. Apoi, la puțin timp după, a murit. Interpreta de muzică populară nu a fost anunțată la telefon în legătură cu moartea bunicii sale, dar a simțit ce s-a întâmplat.

DailyBusiness
Plafonarea gazelor expiră de la 1 aprilie. Bogdan Ivan: „Nu ar trebui să existe scumpiri, avem mecanisme de protecție”
Spynews
Ionuț Cercel este un soț strict! Ce i-a interzis partenerei sale să facă
Fanatik.ro
Campioana care a făcut furori în social media cu o ținută îndrăzneață: ”Arăți superb”
Capital.ro
Lege în România. Românii își pot pierde dreptul de proprietate. Termenul de redobândire este de 30 de zile
Playtech.ro
Singura literă din alfabet cu care nu se încheie niciun cuvânt în limba română. Nu este vorba despre w sau y
Adevarul
Avionul lui Netanyahu părăsește Israelul, iar SUA evacuează o bază militară din Orientul Mijlociu . „Intervenția militară” a lui Trump în Iran este „posibilă în următoarele 24 de ore”
wowbiz.ro
Medicii au făcut anunțul despre Sofia Vicoveanca, după ce artista a suferit un infarct! Ce se întâmplă cu ea în aceste momente?
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Veronica si Dorobațu sunt câștigătorii „Casa iubirii” sezonul patru. Primele declarații după ce au intrat in posesia marelui premiu
iamsport.ro
Nicu Gheară a dat ordinul: ”Te duci și faci echipă acolo. Răspund pentru tot”. Fostul jucător de la FCSB și Dinamo s-a conformat: ”Gata, tată!”
MediaFlux
Crește alocația de hrană pentru copii și bătrâni. Ministerul Muncii anunță mai mulți bani pentru serviciile sociale
stirilekanald.ro
Mama lui Sergiu Țârnă, sfâșiată de durere după moartea tânărului. Mesajul dureros transmis polițistului criminal: ”Mi-au rupt sufletul”
Superliga 2025 – runda finală: FCSB vs Rapid și alte 2 meciuri de top în weekend