Suferinţa SECRETĂ care l-a marcat pe Gabi Balint. „Asta a fost marea durere a vieţii mele”

Gabi Balint a fost marcat de o suferință neștiută, după ce și-a început cariera în fotbal. Într-un interviu acordat în urmă cu ceva timp, fostul fotbalist a povestit care a fost marea durere a vieții lui.
Filip Stan
21 sept. 2019, 14:58
Suferinţa SECRETĂ care l-a marcat pe Gabi Balint.

Gabi Balint a suferit enorm la începutul carierei, când a trăit „marea durere a vieții lui”. Mai exact, momentul în care și-a părăsit casa, din Sângeorz-Băi, a fost unul extrem de dificil pentru fostul internaţional român. La vârsta de 18 ani, a ajuns la Steaua și a fost făcut sergent-major, cu 2.500 de lei leafă pe lună și prime de joc.

„Asta a fost marea durere a vieții mele, că mi-am văzut foarte rar părinții după aceea. De două ori pe an, dacă ajungeam acasă. Dacă era un meci important, îi mai chemam la București sau mai veneau pe la mine. Întâlnirile noastre erau rare”, a povestit Gabi Balint la Antena Stars.

Gabi Balint a făcut infarct. Fostul internaţional a fost operat de urgenţă la Fundeni

Gabi Balint a povestit și cum Anghel Iordănescu a devenit mentorul lui și a avut grijă de el, într-o perioadă dificilă, în care colegii „făceau mișto de el” și îi cereau să care bagaje: „Pentru mine însemna enorm. M-a învățat multe lucruri când am venit la Steaua. A avut și grijă, că întotdeauna, cei tineri, într-o echipă mare, sunt cam luați peste picior, că așa e normal. Se întâmplă peste tot. Singurul lucru care nu îmi plăcea era că mă luau la mișto colegii cei mari”.

Întâlnirea lui cu Bucureștiul nu a fost deloc ușoară „Mi-a fost greu, m-am speriat. Prea mare orașul pentru mine! Stăteam în Rahova”.

Gabi Balint a povestit că a renovat apartamentul de la Sângeorz-Băi în care a copilărit, deoarece locul este extrem de special pentru el, foarte încărcat de amintiri frumoase.

„Mi-am refăcut apartamentul în care am copilărit, cu multe dintre obiectele pe care le aveam atunci. Când intru în casă, primul lucru pe care-l fac este să dau drumul la radio, pe un post cu muzică populară ardelenească. Și de multe ori nu-l opresc nici noaptea, îl las să mai aud câte o melodie. Noi am vrut să îl vindem și nu am reușit. E într-un bloc vechi.. Și, scăzând foarte mult prețul, m-am gândit că nu are sens să îl dau pe banii ăștia, mai bine să investesc ceva în el și îl închiriez. Până la urmă, m-am gândit de ce să nu mi-l fac eu să îmi aduc aminte. Acolo fiecare lucru îmi amintește de ceva. L-am renovat și l-am făcut în stilul anilor ’80. Sunt tare fericit când sunt acolo”, a mai povestit Gabi Balint.

DailyBusiness
CNN: Iranul vine cu o cerere nouă de a pune capăt războiului – ce i-ar putea aduce miliarde
Spynews
Andreea Popescu a confirmat că a plecat din penthouse-ul lui Rareș Cojoc! Unde locuiește după divorț
Fanatik.ro
Cristi Chivu i-a șocat pe „tricolori”: „Baftă, Hakan!” Calhanoglu le-a dezvăluit românilor mesajul primit de la antrenorul lui Inter în dimineața barajului Turcia – România. Exclusiv
Capital.ro
Când intră salariile profesorilor în luna aprilie. Vor primi banii înainte de Paște
Playtech.ro
Indicatorul auto care abia a apărut în România induce şoferii în eroare. Cum se aplică regula fermoarului corect
Adevarul
Nota de plată a partidelor: cine a încasat cei mai mulți bani de la stat și pe ce au fost cheltuiți
wowbiz.ro
Anchetă după dispariția Melisei și Rebecăi! Oamenii legii vor să afle cum au ajuns cele două minore în pădure, având în vedere că distanța de la casele lor este destul de mare
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
El este eroul din Târnăveni, care le-a găsit pe Melisa și Rebeca în păd... Vezi mai mult
iamsport.ro
Schema lui Viktor Orban de a pompa bani în fotbalul românesc! ”8.000.000 de euro!”
MediaFlux
Donald Trump amenință țările din Europa. SUA nu va mai ajuta cu nimic
stirilekanald.ro
NEWS ALERT: Farmaciștii...Vezi mai mult
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj