Suspecţii de omor din Chiajna au fost prinşi de Poliţie într-o cabană, la munte. S-au tras focuri de armă

Poliţia a descins vineri, în pădure, la o cabană unde se ascundeau mai mulți suspecți de omor din comuna Chiajna. Oamenii legii au ridicat trei bărbați și a fost nevoie de un foc de armă pentru a-i soma să se predea, întrucât un suspect a încercat să fugă.
Romania TV
18 sept. 2020, 11:19
Suspecţii de omor din Chiajna au fost prinşi de Poliţie într-o cabană, la munte. S-au tras focuri de armă

„Astăzi, în jurul orei 14, în urma activităților desfășurate de DIC și DOS – IGPR, sub coordonarea procurorilor PICCJ, în cauza privind săvârșirea infracțiunii de tentativă de omor în Chiajna, din data de 23.07.2020, a fost efectuată o descindere, într-o cabană izolată din zona montană a jud. Prahova.

În această locație, au fost depistați 4 bărbați, bănuiți în cauză, 3 dintre aceștia fiind urmăriți general, având emise mandate de arestare preventivă, în lipsă.

În momentul intervenției, s-a folosit armamentul din dotare, trăgându-se un foc de avertisment, în plan vertical, întrucât unul dintre cei 4 bărbați a încercat sa fuga.

Nu au rezultat victime.”, se arată în comunicatul Poliţiei.

În luna iulie a.c., presa relata despre un scandal de proporții ce a avut loc în Chiajna. Persoanele implicate, spun sursele, erau membri ai unor clanuri periculoase și care fac legea în localitate. Unii dintre cei implicați fuseseră dați în urmărire națională. Printre aceștia, s-a regăsit și numele lui Costy Litrașu.

Costy Litrașu este un nume strâns legat de clanul de interlopi ce activează în orașul Chiajna. Acesta este considerat unul din cei mai periculoși membri ai acestuia. În cazul scandalului de proporții din Chiajna, victimele numitului Costy Litrașu au fost Călin Pană și Liviu Iordan. Aceștia au fost bătuți pe o stradă din Chiajna. Agresorii, conform surselor, au fost Costel și Sorin Raiciu din Clanul Litrașu.

Citeşte şi: Consul tâlhărit pe stradă în Bucureşti

DailyBusiness
Scandal în Parlament pe legea integrității. USR, PSD și PNL și-au aruncat acuzații dure în plen
Spynews
Soția lui Vali Vijelie le-a pus la punct pe admiratoarele manelistului! Ce "urare" le-a făcut Carmen Rusu
Fanatik.ro
Primele tensiuni la Universitatea Craiova! Conducerea îl acuză pe Coelho: „Să răspundă el! Avem bulevarde în apărare”
Capital.ro
A ieșit la pensie la 57 de ani și primește 6.006 lei. Ce arată decizia de pensionare
Playtech.ro
Cât curent consumă casa chiar și când nu folosești nimic. Aparatele care trag energie 24 de ore din 24
Adevarul
A sunat la 112 să-şi reclame vecinii că nu-l lasă să ia apă din fântâna lor. Cât l-a costat apelul pe un argeşean
wowbiz.ro
EXCLUSIV | Cine suportă costurile tratamentului Alinei Pușcău din America. Dan Alexa, dezvăluiri despre starea modelului: „Costă undeva la jumătate de milion. Situația e gravă”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
O persoană a fost găsită carbonizată pe DN1, după ce mașina în care se afla a părăsit carosabilul și a fost cuprinsă de foc. Pompierii au intervenit de urgență
iamsport.ro
”Am văzut români prinși, bătuți”. Legenda Stelei, amintiri tulburătoare de la granița cu Iugoslavia
MediaFlux
Traian Băsescu l-a urecheat pe Nicușor Dan: Degeaba a chemat partidele. Le-a dat exact ce voiau să audă
stirilekanald.ro
UPDATE Zi decisivă pentru Călin Georgescu! Fostul candidat la prezidențiale află dacă va fi judecat pentru tentativă de lovitură de stat