Teo Trandafir, pusă la pământ de scumpiri. La ce renunţat vedeta de la Kanal D pentru a face economii

Teo Trandafir se numără şi ea printre românii afectaţi de creșterea prețurilor, chiar dacă nu se poate plânge că are un salariu mic. Mai mult, vedeta a fost nevoită chiar să renunţe la unul din obieceiurile sale pentru a face economii.
Filip Stan
25 ian. 2023, 15:24
Teo Trandafir, pusă la pământ de scumpiri. La ce renunţat vedeta de la Kanal D pentru a face economii
Teo Trandafir, pusă la pământ de scumpiri. La ce renunţat vedeta de la Kanal D pentru a face economii

Teo Trandafir, pusă la pământ de scumpiri. Prezentatoarea TV a mărturisit că este una dintre multele victime ale scumpirilor din țară, motiv pentru care se vede nevoită să reducă din cheltuieli. Astfel, vedeta a renunțat la mersul frecvent la mall, pe care acum îl vizitează doar cănd are, în mod special, nevoie de ceva.

Citeşte şi: Cum se menţine Teo Trandafir la nouă ani de la operaţia de micşorare a stomacului. Ce dietă ţine vedeta TV

„Le-am resimțit ca toți oamenii din această țară și, sigur că da, am luat măsuri. Nu am mai mers prin mall-uri ca de obicei doar ca să arunc un ochi pentru ca apoi să ies cu sacoșele pline de acolo. Nu mă mai duc decât când am nevoie de ceva, știu exact unde mă duc, punct ochit, punct lovit, cumpăr exact ce am nevoie și plec. Scumpirile nu iartă pe nimeni și cred că cei mai mulți dintre noi suntem atenți la cum ne gestionăm bugetul”, a declarat Teo Trandafir pentru Unica.

Citeşte şi: Teo Trandafir, dezvăluiri emoționante din copilărie: „Am fost un copil căruia i-au lipsit multe de Crăciun”

Altfel, Teo Trandafir ar fi tentată să se apuce de o afacere. „Aș investi într-o afacere cu pantofi, pentru că întotdeauna oamenii vor avea nevoie de încălțăminte. Și nu este un secret că îmi și plac pantofii”, a spus Teo Trandafir.

DailyBusiness
Isărescu avertizează: Tensiunile din Orientul Mijlociu cresc riscurile pentru economia României
Spynews
Probleme în Misiunea Artemis II! Ce s-a întâmplat la câteva ore după ce a decolat spre Lună
Fanatik.ro
Cine a fost Mircea Lucescu. Povestea completă a carierei sale
Capital.ro
Mircea Lucescu s-a stins din viață. Fostul selecționer a murit astăzi la vârsta de 80 de ani
Playtech.ro
Val de concedieri în România. Ce companii au început disponibilizările și care sunt cele mai afectate domenii
Adevarul
Apocalipsa după Donald Trump. Amenințare fără precedent la adresa Iranului: „O întreagă civilizație va muri în această seară”
wowbiz.ro
Răzvan Lucescu, prima reacție după ce l-a vizitat pe Mircea Lucescu. Antrenorul s-a întors în România de urgență
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
„De ce n-ai avut grijă de el?” Ce a ieșit la iveală în cazul copilului de 12 ani care și-a pierdut viața după ce a căzut de la etajul unui bloc. Fratele mai mare ar fi fost martor
iamsport.ro
SURPRIZĂ! Un puternic afacerist ar fi interesat să investească la Steaua: ”Vine să se bage serios, nu să facă figurație!”
MediaFlux
Ultimul interviu al lui Mircea Lucescu: Nu pot să plec ca un laș. Trebuie să credem în șansa noastră de a ne califica
stirilekanald.ro
Știrea momentului în România!
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj