TOKYO 2020. Programul de duminică al sportivilor români, naţionala de fotbal va juca împtriva Coreii de Sud

Sportivii români vor evolua duminică la baschet 3x3, canotaj, fotbal, gimnastică artistică, înot, judo şi tenis de masă la Jocurile Olimpice de la Tokyo.

24 iul. 2021, 23:52
TOKYO 2020. Programul de duminică al sportivilor români, naţionala de fotbal va juca împtriva Coreii de Sud

TOKYO 2020. Echipa de fotbal a României înfruntă Coreea de Sud, într-un meci care îi poate aduce calificarea în sferturile de finală.

Gimnasta Larisa Iordache vizează calificarea în finala de la bârnă, în competiţie intrând şi înotătorul Robert Glinţă, dar şi judoka Andreea Chiţi.

TOKYO 2020. Programul sportivilor români în întrecerile olimpice de duminică 25 iulie (ora României):

BASCHET 3X3
04:40 (Aomi Urban Sports Park)- feminin: România – Italia
11:30 (Aomi Urban Sports Park) – feminin: România – SUA

CANOTAJ
06:20 (Sea Forest Waterway) dublu vâsle feminin – semifinala 1: Ancuţa Bodnar, Simona Radiş
06:50 (Sea Forest Waterway) dublu vâsle masculin – semifinala 2: Ioan Prundeanu, Florin Enache
07:00 (Sea Forest Waterway) patru rame fără cârmaci feminin – recalificări: Mădălina Hegheş, Roxana Iuliana Anghel, Elena Logofătu, Cristina Georgiana Popescu
07:10 (Sea Forest Waterway) patru rame fără cârmaci masculin – recalificări: Mihăiţă Vasile Ţigănescu, Mugurel Vasile Semciuc, Ştefan Constantin Berariu, Cosmin Pascari

Citeşte şi JO 2020. România şi-a asigurat prima medalie la Olimpiadă. Ana-Maria Popescu s-a calificat în FINALĂ la spadă UPDATE

FOTBAL
14:00 (Ibaraki Kashima Stadium) – masculin – Grupa B: România – Coreea de Sud

GIMNASTICĂ ARTISTICĂ
09:10 (Ariake Gymnastics Centre) – calificările feminin – Subdiviziunea 3: Larisa Iordache (bârnă), Maria Holbură (individual compus)

ÎNOT

13:17, ora României Înot, Tokyo Aquatics Centre, 200 m liber masculin – Serii David Popovici
13:58 (Tokyo Aquatics Centre) 100 m spate masculin – seria 4: Daniel Martin
14:03 (Tokyo Aquatics Centre) 100 m spate masculin – seria 6: Robert Glinţă

JUDO
05:00 (Nippon Budokan) – cat. 52 kg feminin – primul tur: Andreea Chiţu – Thuy Nguyen (Vietnam)

TENIS DE MASĂ
Tokyo Metropolitan Gymnasium – dublu mixt – sferturi de finală: Ovidiu Ionescu/Bernadette Szocs – Xin Xu/Shiwen Liu (China)
Tokyo Metropolitan Gymnasium – simplu masculin – turul 2: Ovidiu Ionescu – Gustavo Tsuboi (Brazilia)

Citeşte şi JO 2020. Marian Drăgulescu a ratat calificarea în finală la sărituri. Olimpiada s-a încheiat pentru gimnastul nostru


loading...