Tomac: PSD şi-a primit lecţia binemeritată. Românii nu mai pot sta umiliţi în faţa unei puteri care se credea implicată în tot

Preşedintele Partidului Mişcarea Populară (PMP), Eugen Tomac, spune că prezenţa celor 9 milioane de români la alegerile europarlamentare arată că românii nu mai pot sta umiliţi în faţa unei puteri care se credea implicată în tot şi în toate şi consideră că PSD şi-a primit lecţia binemeritată.
Romania TV
26 mai 2019, 19:14
Tomac: PSD şi-a primit lecţia binemeritată. Românii nu mai pot sta umiliţi în faţa unei puteri care se credea implicată în tot

Eugen Tomac a spus duminică seară, după anunţarea rezultatelor exit-poll-ului, că pentru PMP acest rezultat este un succes mare.

“Pentru noi este un succes mare pentru că la această prezenţă de aproape 50 la sută sigur că nu ne gândeam că vom reuşi un număr atât de mare de cetăţeni să îi mobilizăm să iasă alături de noi, dar această încredere acordată astăzi ne bucură enorm, ne responsabilizează foarte mult şi îi asigurăm că acest vot se va auzi din ce în ce mai des Bruxelles şi îi va face mândri pe cei care ne-au acordat astăzi încredere că au avut o opţiune corectă pentru România”, a afirmat Tomac.

El spune că PSD şi-a primit lecţia binemeritată şi prezenţa celor 9 milioane de români la alegeri arată că aceştia nu mai pot sta umiliţi în faţa unei puteri care se credea implicată în tot şi în toate.

“Sigur că pentru noi este un rezultat foarte bun pentru că prezenţa celor 9 milioane de români la aceste alegeri ne arată că românii nu mai pot sta umiliţi în faţa unei puteri care se credea implicată în tot şi în toate şi peste tot şi peste toate. PSD-ul şi-a primit lecţia binemeritată”, a mai spus liderul PMP.

Tomac a mai spus că Traian Băsescu îi va reprezenta cu cinste pe români în Parlamentul European.

“Îi asigurăm pe români că cel mai bun politician pe care îl are ţara noastră îi va reprezenta cu cinste în Parlamentul European. Abia aşteptăm zilele în care vocea preşedintelui Traian Băsescu se va face din nou auzită şi la Bruxelles aşa cum a fost auzită timp de 10 ani cât a fost membru în Consiliul European”, a mai precizat Tomac.

DailyBusiness
Dorian Popa, condamnat la închisoare cu suspendare după ce a fost prins drogat la volan în 2023
Spynews
Francisca și Tj Miles vor deveni părinți! Primele imagini cu burtica de graviduță a artistei | VIDEO
Fanatik.ro
Câți copii are, de fapt, Gabi Tamaș. Fostul jucător participă la Asia Express alături de Dan Alexa
Capital.ro
Dezvăluiri din dosarul lui Călin Georgescu. Au existat negocieri directe cu Rusia. Procurorul General: Există dovezi
Playtech.ro
Cum să gătești ceapa de două ori mai repede și cu o aromă mult mai intensă. Oamenii de știință spun ca ai nevoie de un singur ingredient
Adevarul
Lupul care a înfiorat un sat ascuns în munți, răpus de o femeie. „Era ceva necurat cu el. Avea trăsături de om”
wowbiz.ro
Doliu imens în lumea manelelor! A murit Ionuț Americanu. Cornelia, dansatoarea maneliștilor, a făcut publică vestea tristă
Economica.net
Când se schimbă banii în România?
Prosport.ro
FOTO. Mădălina Ghenea, pur și simplu superbă într-o ținută sumară
kanald.ro
Românii nu vor mai putea să circule pe Transfăgărășan dacă nu achită taxa de acces
Cancan.ro
Cum își 'negociază' Toto Dumitrescu pedeapsa, după 6 ore de audieri. Imagini cu fiul lui Ilie Dumitrescu în custodia Poliției!
iamsport.ro
A doborât recordul mondial, însă nu l-a impresionat pe Radu Banciu: ”Ăla e numărul 1”
MediaFlux
ANAF nu iartă pe nimeni. Fiscul cere ajutorul oamenilor ca să facă rost de bani
stirilekanald.ro
Destin negru pentru doi tineri care se iubeau încă din copilărie. Ambii parteneri s-au sinucis, după o eroare a poliției
substantial.ro
O noua tragedie zguduie România. Accident îngrozitor