Traficul, închis alternativ pe mai multe artere din Capitală. Vezi ce străzi au fost afectate

Traficul rutier pe mai multe artere principale de circulaţie ale Capitalei a fost închis alternativ, având în vedere avertizările meteorologilor care au anunţat scăderea semnificativă a temperaturilor începând cu noaptea de joi spre vineri, au decis Primăria Municipiului Bucureşti şi Brigada de Poliţie Rutieră.
Romania TV
26 ian. 2012, 11:38
Traficul, închis alternativ pe mai multe artere din Capitală. Vezi ce străzi au fost afectate

Potrivit unui comunicat de presă al Primăriei Capitalei, decizia închiderii circulaţiei pe anumite sectoare de drum a fost luată cu scopul de a interveni cu baterii de utilaje pentru eficientizarea acţiunii de deszăpezire şi pentru a degaja zăpada acumulată la marginea carosabilului.

Pe parcursul acestei nopţi operatorii de salubritate vor împrăştia manual material antiderapant pe străzile laterale şi între blocuri.

În sectorul 1, traficul va fi restricţionat pe: bd. Lascăr Catargiu – Piaţa Victoriei (între orele 20,30 – 21,30), bd. Ion Mihalache – Piaţa Victoriei (21,30 – 22,30), Calea Griviţei – Gara de Nord la rond (de la ora 22,30 până la ora 24,00), Piaţa Dorobanţi (24,00 – 1,00).

Pe raza sectorului 2: Şos. Petricani – Colentina – Doamna Ghica (20,30 – 21,00), Şos. Fabrica de Glucoză – Petricani intersecţie cu Fabrica de Glucoză (21,00 – 21,30), Şos. Pipera – Barbu Văcărescu cu Pipera (21,30 – 22,00), Şos. Dimitrie Pompei – Pipera cu Gara Herăstrău (22,00 – 22,30) şi Biruinţei – Şos. Pantelimon capăt tramvai 14 (23,00 – 23,30).

În sectorul 4: Prelungirea Berceni – Apărătorii Patriei (20,30 – 22,30) – se doreşte blocarea din ambele capete, în sectorul 5: Calea Rahovei – Piaţa de Flori (20,30 – 24,00), iar în sectorul 6: bd. Timişoara – Răzoare – Platza România (20,30), bd. Timişoara de la Platza România până la Valea Cascadelor (ora 20,30 – 24,00) şi str. Braşov – Platza România (20,30 – 22,30).

DailyBusiness
Mihai Daniel Dragu, expert in drone, vine cu o ipoteză șocantă. Drona care a explodat în portul Constanța a fost permanent în controlul ucrainenilor
Spynews
Fostă concurentă de la Mireasa, mamă pentru a doua oară. Ce nume a ales pentru fiica ei
Fanatik.ro
Jucătorul pierdut gratis de UTA și-a găsit echipă în SuperLiga. Cu cine semnează puștiul cu o poveste de film. Exclusiv
Capital.ro
Românii, peste media UE la ore lucrate: diferențe majore între statele europene
Playtech.ro
România se împrumută tot mai mult. Cum te afectează creșterea datoriei externe la rate, taxe și prețuri
Adevarul
Rusia ar pierde războiul din Ucraina, iar Putin devine tot mai imprevizibil și mai periculos
wowbiz.ro
Adi Sînă, acuzat de fostul coleg de la Akcent, Sorin Brotnei, că a destrămat trupa. Declarații explozive: „El lua mai mult și voia mai mult”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Băiat de 14 ani, înecat într-un iaz din Dorohoi. Medicii nu l-au mai putut salva
iamsport.ro
A distrus o națională de la CM 2026: ”Catastrofală, cea mai grețoasă echipă! Nici România lui Edi Iordănescu nu juca mai rău, era exclusă dacă exista un vot al publicului”
MediaFlux
Adevărul despre moartea lui Michael Jackson. Dezvăluiri din cadrul autopsiei
stirilekanald.ro
VIDEO PNL a decis să nu susțină guvernul Tomac. Ilie Bolojan: „Nu are puterea să continue reformele necesare”
Cupa Mondială 2026 – program, favorite, noutăți