TRAGEDIA unui copil de 12 ani. S-a SINUCIS din cauză că era BATJOCORIT la şcoală

Copiii pot fi uneori foarte răutăcioşi cu colegii lor şi tocmai acest comportament l-a împins pe un băieţel de 12 ani către sinucidere. Copilul şi-a pus capăt zilelor marţi, la scurt timp după ce s-a întors de la şcoală.
Romania TV
02 apr. 2014, 18:26
TRAGEDIA unui copil de 12 ani. S-a SINUCIS din cauză că era BATJOCORIT la şcoală

Tragedia s-a produs în Eccles, Manchester (Marea Britanie). Kyle Darker a fost găsit mort de părinţii săi la puţin timp dupe ce se întorsese de la şcoală. Băiatul s-a spânzurat cel mai probabil pentru că era batjocorit de colegii de la noua sa şcoală, ale cărei cursuri le frecventa din septembrie 2013, după cum spun chiar prietenii săi. Kyle nu le spusese nimic părinţilor săi, care au rămas cu un gol imens în suflet.

Citeşte şi Un ADOLESCENT s-a SINUCIS în maşina poliţiei, după ce fugise de acasă VIDEO

Puştiul împlinise 12 ani în urmă cu două săptămâni şi, potrivit rudelor sale, era un băieţel foarte vesel, sociabil şi amuzant, ceea ce face gestul său radical şi mai greu de explicat. De asemenea, copilul era un pianist talentat şi un susţinător înfocat al echipei Manchester United

Potrivit Poliţiei, moartea lui Kyle nu este una suspectă, dar va face obiectul unei anchete, mai ales că prietenii săi, care au postat mesaje de condoleanţe pe o reţea de socializare, au dat de înţeles că băiatul şi-a pus capăt zilelor pentru că era batjocorit zi de zi într-un mod dezgustător de alţi colegi la şcoală.

Citeşte şi BATJOCURA curmă vieţi. S-a SINUCIS la 15 ani pentru că era jignită din cauză că era ROŞCATĂ

Reprezentanţii Şcolii Romano-Catolice St. Patrick, unde studia Kyle, au refuzat să comenteze zvonurile privind comportamentele reprobabile a căror ţintă fusese băiatul.

DailyBusiness
Mihai Daniel Dragu, expert in drone, vine cu o ipoteză șocantă. Drona care a explodat în portul Constanța a fost permanent în controlul ucrainenilor
Spynews
Fostă concurentă de la Mireasa, mamă pentru a doua oară. Ce nume a ales pentru fiica ei
Fanatik.ro
Veste uriaşă pentru fanii sportului! Naţionala României se vede din nou la TV
Capital.ro
Anunț de ultimă oră de la RAR. Șoferii nu vor mai putea face programări în acest interval
Playtech.ro
Comenzile de pe Shein, Temu și AliExpress se scumpesc din nou. O nouă taxă intră în vigoare de la 1 iulie
Adevarul
Glumele românilor după erorile GPS din București: „Stăteam pe canapea și îmi zice că eram pe pista de la Băneasa. Ne pregăteam să decolăm”
wowbiz.ro
Ce se întâmpla în viața medicului rezident găsit mort la Spitalul Floreasca! Lovitura pe care o primise cu două săptămâni înainte de moarte
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
BREAKING NEWS Un motociclist de 26 de ani și-a pierdut viața după ce a intrat într-un tramvai care ieşea din depou, pe un bulevard din București
iamsport.ro
Trista realitate: de ce nu a devenit tehnician marele fotbalist despre care Cornel Dinu spunea că ”are minte de antrenor”
MediaFlux
Reuniune NATO despre situația României. Țara noastră cere ajutor urgent
stirilekanald.ro
(P) Fibre și bacterii bune: care este diferența și cum le alegi corect pentru tranzitul intestinal  
Cupa Mondială 2026 – program, favorite, noutăți