Tragedie în Bistriţa-Năsăud! Copilul de 5 ani căzut într-un pârâu a murit. Mesajul sfâşietor al tatălui. „Trebuia să fiu acasă”

Copilul de cinci ani, care a căzut miercuri într-un pârâu din localitatea Rodna din Bistriţa-Năsăud, a murit în cursul serii la spital. Medicii au încercat mai multe ore să-l resusciteze, însă eforturile lor au fost zadarnice. Sfâşiat de durere, tatăl său plecat să muncească în străinătate a scris un mesaj emoţionant pe Facebook: "Trebuia să fiu acasă să-mi îmbrățișez fiul. Din cauza virusului mi s-au anulat toate zborurile".
Romania TV
04 iun. 2020, 04:58
Tragedie în Bistriţa-Năsăud! Copilul de 5 ani căzut într-un pârâu a murit. Mesajul sfâşietor al tatălui.

Băieţelul de cinci ani a fost dus miercuri seara la spital de un echipaj de terapie intensivă al SMURD, în stop cardio-respirator, cu hipotermie şi politraumă.

Copilul a căzut cu bicicleta în pârâul Izvor din localitatea Rodna, de pe un pod. Trupul său a fost purtat de apă aproape 500 de metri în aval, de unde a fost scos mai apoi de localnici, notează Agerpres.

Echipajele SMURD deplasate la locul intervenţiei l-au găsit pe copil inconştient, în stop cardio-respirator. Salvatorii au început imediat manevrele de resuscitare

Edilul comunei Rodna, Valentin Grapini, a precizat că băiatul locuia cu mama şi bunicii săi.

Potrivit Bistriţeanul, tatăl copilului s-ar afla în Spania şi caută cu disperare un mijloc de transport cu care să ajungă în țară pentru a-și conduce pe ultimul drum băiețelul de numai 5 ani.

„Trebuia să fiu acasă să-mi îmbrățișez fiul. Din cauza virusului mi s-au anulat toate zborurile. Acum s-a dus la cer și nu l-am putut îmbrățișa. Ultimul lui cuvânt când am vorbit cu el a fost că mă iubește și mă așteapta acasă. Dumnezeu să-l aibă sub pază!”, a scris tatăl băiatului pe Facebook.

Nelu Tătaru crede că vaccinarea anti-COVID nu ar trebui să fie obligatorie

DailyBusiness
Mihai Daniel Dragu, expert in drone, vine cu o ipoteză șocantă. Drona care a explodat în portul Constanța a fost permanent în controlul ucrainenilor
Spynews
Fostă concurentă de la Mireasa, mamă pentru a doua oară. Ce nume a ales pentru fiica ei
Fanatik.ro
Gică Hagi, revoluție la lot! Dezvăluiri din cantonamentul de la Mogoșoaia, chiar de la omul din interior: „Ceva ce dispăruse la echipa națională”
Capital.ro
ANAF impune un termen-limită pe 8 iunie 2026. Se depune obligatoriu această declarație. Cine este vizat de noua obligație fiscală
Playtech.ro
Ce se întâmplă cu bagajele nerevendicate de pe Aeroportul Otopeni. Cât timp sunt păstrate și ce se întâmplă cu ele după un an
Adevarul
De ce apare miriapodul de casă și cât de periculos este „gândacul cu multe picioare”: riscurile mușcăturii și cum scapi de el din locuință
wowbiz.ro
Medic rezident găsit fără viață în Spitalul Floreasca. Care ar fi cauza morții. Alexandru Rogobete: „Dumnezeu să te odihnească în pace, drag coleg”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Drona care a bubuit în Portul Constanța ar fi a Ucrainei! Anunțul făcut de Marina Ucraineană, la scurt timp după eveniment. Reacția președintelui Nicușor Dan
iamsport.ro
U Cluj, șanse mari să își piardă unul dintre cei mai importanți jucători: ”Nu cred că va rămâne la noi”
MediaFlux
Cum arată și cu ce se ocupă fiica cea mare a lui Cabral. Inoke Ibacka se întreține singură la 23 de ani
stirilekanald.ro
(P) Fibre și bacterii bune: care este diferența și cum le alegi corect pentru tranzitul intestinal  
Cupa Mondială 2026 – program, favorite, noutăți