TRAGEDIE în Vaslui. A murit după un accident TERIBIL

Un tânăr în vârstă de 22 de ani din Huşi şi-a pierdut viaţa, vineri, şi un altul de 23 de ani a ajuns în stare gravă la spital, în urma unui accident de circulaţie petrecut pe DN 24B, în comuna vasluiană Creţeşti.
Romania TV
13 iun. 2014, 17:27
TRAGEDIE în Vaslui. A murit după un accident TERIBIL

Conducătorul unui autoturism care se deplasa din direcţia Huşi spre Crasna nu a adaptat viteza la condiţiile de carosabil umed şi într-o curbă la stânga a pierdut controlul volanului, a circulat aproximativ 70 de metri print-un şanţ şi apoi a lovit un cap de pod, răsturnându-se, potrivit reprezentanţilor Inspectoratului de Poliţie al Judeţului (IPJ) Vaslui.

„Echipajul Serviciului de Ambulanţă sosit la faţa locului a preluat conducătorul auto, însă nu a mai putut face nimic pentru salvarea acestuia, cadrele medicale constatând decesul tânărului. Pasagerul aflat pe locul din dreapta al autoturismului a suferit multiple traumatisme şi a fost transportat la spital”, a declarat purtătorul de cuvânt al IPJ Vaslui, Mihaela Ştraub, citată de Agerpres.

Citeşte şi ACCIDENT MORTAL în Buzău. Trafic rutier, blocat la intrare în Râmnicu Sărat

Pe sectorul de drum pe care s-a produs accidentul a avut loc chiar vineri o acţiune a poliţiştilor rutieri vasluieni cu ocazia căreia opt conducători auto au fost sancţionaţi contravenţional pentru viteza excesivă.

 

DailyBusiness
Mihai Daniel Dragu, expert in drone, vine cu o ipoteză șocantă. Drona care a explodat în portul Constanța a fost permanent în controlul ucrainenilor
Spynews
Fostă concurentă de la Mireasa, mamă pentru a doua oară. Ce nume a ales pentru fiica ei
Fanatik.ro
Povestea emoţionantă a Mariei Antonescu, handbalista de la CSM Bucureşti crescută la casa de copii: „Nu mi-am cunoscut părinţii naturali!”
Capital.ro
Se schimbă amenzile în România! Informația care ar putea dispărea definitiv din procesul-verbal
Playtech.ro
Ce se întâmplă cu bagajele nerevendicate de pe Aeroportul Otopeni. Cât timp sunt păstrate și ce se întâmplă cu ele după un an
Adevarul
De ce apare miriapodul de casă și cât de periculos este „gândacul cu multe picioare”: riscurile mușcăturii și cum scapi de el din locuință
wowbiz.ro
Medic rezident găsit fără viață în Spitalul Floreasca. Care ar fi cauza morții. Alexandru Rogobete: „Dumnezeu să te odihnească în pace, drag coleg”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Drona care a bubuit în Portul Constanța ar fi a Ucrainei! Anunțul făcut de Marina Ucraineană, la scurt timp după eveniment. Reacția președintelui Nicușor Dan
iamsport.ro
A fost alături de România în SUA și e convins: ”Puteam fi campioni mondiali în '94!”. Care ar fi fost marele avantaj al naționalei noastre
MediaFlux
Palatul Buckingham face angajări. Ce salariu oferă Familia Regală
stirilekanald.ro
(P) Fibre și bacterii bune: care este diferența și cum le alegi corect pentru tranzitul intestinal  
Cupa Mondială 2026 – program, favorite, noutăți