Traian Ungureanu îi urechează pe Baconschi şi Preda: Să plece din PDL, dacă le este lehamite

Europarlamentarul PDL Traian Ungureanu le cere colegilor săi de partid Teodor Baconschi şi Cristian Preda să plece din PDL, "dacă le este lehamite" de partid.
Romania TV
26 mai 2013, 15:12
Traian Ungureanu îi urechează pe Baconschi şi Preda: Să plece din PDL, dacă le este lehamite

Declaraţiile care trădează nemulţumirea faţă de PDL şi criticile repetate aduse de Teodor Baconschi şi Cristian Preda partidului din care fac parte l-au adus la capătul răbdării pe europarlamentarul Traian Ungureanu.

„Dacă le este lehamite, să plece!”, a spus, tăios, Traian Ungureanu.

„Teodor Baconschi a dat peste cap agenda dreptei. Lumea aşteaptă totuşi o lămurire. Ce vine mai întâi: teoria dreptei sau discuţia despre destinaţia boscheţilor din Parcul Herăstrău? Cristi Preda, un alt membru care nu s-a dat plecat din oribilul PDL, vorbeşte de PDL ca partid anti-Băsescu. Asta e culmea! Tu loveşti, tu dai cu capul în gură, tu dai cartonaş roşu! Atenţie la penibil!”, a mai spus Traian Ungureanu.

CITEŞTE ŞI: Băsescu, ACUZAT că încalcă DIN NOU Constituţia. Voicu: Îşi face o construcţie politică proprie

Europarlamentarul PDL Cristian Preda a declarat, sâmbătă, că înfiinţarea Partidului Mişcarea Populară este o reacţie de alternativă la un „PDL care este leşinat”, iar dacă în această formaţiune se vor reuni suporterii lui Traian Băsescu, iar PDL îşi menţine linia actuală, se va alătura Mişcării. Preda a apreciat că înfiinţarea Partidului Mişcarea Populară „este o reacţie la slăbiciunile pe care le-a arătat PDL”.

Teodor Baconschi a declarat, recent, că PDL „nu are proiect politic alternativ, nu are guvern din umbră, nu are prezidenţiabil, nu are valori de dreapta asumate şi este un partid în derută”.

Fundaţia „Mişcarea Populară” a anunţat, sâmbătă, începerea formalităţilor legale pentru înfiinţarea unui partid de centru-dreapta, numit Partidul „Mişcarea Populară”.

DailyBusiness
Isărescu avertizează: Tensiunile din Orientul Mijlociu cresc riscurile pentru economia României
Spynews
Probleme în Misiunea Artemis II! Ce s-a întâmplat la câteva ore după ce a decolat spre Lună
Fanatik.ro
„Fratele” lui Mircea Lucescu a dezvăluit singurul lucru pe care lumea trebuie să îl știe despre regretatul antrenor
Capital.ro
Bani după deces în România. Cum se împarte averea în lipsa unui testament. Reguli pentru moștenire
Playtech.ro
Val de concedieri în România. Ce companii au început disponibilizările și care sunt cele mai afectate domenii
Adevarul
Apocalipsa după Donald Trump. Amenințare fără precedent la adresa Iranului: „O întreagă civilizație va muri în această seară”
wowbiz.ro
Ultimul mesaj transmis de Mircea Lucescu înainte să moară! Ce mărturisire cutremurătoare a făcut „Il Luce”: „Gata, s-a terminat…”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
„De ce n-ai avut grijă de el?” Ce a ieșit la iveală în cazul copilului de 12 ani care și-a pierdut viața după ce a căzut de la etajul unui bloc. Fratele mai mare ar fi fost martor
iamsport.ro
SURPRIZĂ! Un puternic afacerist ar fi interesat să investească la Steaua: ”Vine să se bage serios, nu să facă figurație!”
MediaFlux
Vești bune pentru pensionari privind plata pensiilor! Miercuri, 8 aprilie, intră banii pe cardurile seniorilor. Anunț oficial
stirilekanald.ro
Știrea momentului în România!
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj