Trenurile au întârzieri de până la 100 de minute în sudul României. Vezi ce rute au probleme

Potrivit CFR Infrastructură, la această oră nu se înregistrează trenuri blocate sau linii ferate închise. Pasagerii care au circulat pe rutele din Sudul, Sud vestul şi Sud estul ţării au întâmpinat ceva probleme, întrucât s-a circulat în condiţii de iarnă, trenurile ajungând la destinaţie cu întârzieri de până la 100 de minute.
Romania TV
12 dec. 2012, 09:59
Trenurile au întârzieri de până la 100 de minute în sudul României. Vezi ce rute au probleme

Cele mai mari întârzieri s-au înregistrat în Sud Estul ţării, respectiv pe ruta de Constanţa.

„Întârzierile înregistrate de trenurile care se deplasează spre şi dinspre Constanţa sunt de 80-100 de minute”, a spus pentru ROMÂNIATV.NET, Oana Brânzan, purtător de cuvânt la CFR Infrastructură.

Zăpada a afectat mai multe rute din sudul ţării, circulaţia efectuându-se în condiţii de iarnă.

„Trenurile care se deplasează în sud-vestul ţării înregistrează întârzieri de 20-30 de minute”, a precizat Oana Brânzan, adăugând că angajaţii CFR acţionează la nivel local pentru deszăpezirea liniilor şi mai ales pentru deszăpezirea macazurilor, care permit accesul trenurilor în staţiile CFR.

Zăpada căzută în ultimele ore a creat probleme şi pe şosele şi pe aeroporturi. Un camion plin cu butelii s-a răsturnat la Galaţi. Alte două tiruri au blocat circulaţia în Buzău după ce nu au mai putut înainta pe un pod din cauza poleiului. Din cauza vremii sunt restricţii pe mai multe drumuri din ţară.

Mai multe aeronave au decolat sau au aterizat pe Aeroportul Otopeni cu întârzieri de aproximativ o oră.

DailyBusiness
Poliția Locală București îi avertizează pe șoferi: Nu mai dați bani parcagiilor de ocazie
Spynews
Andreea Popescu a confirmat că a plecat din penthouse-ul lui Rareș Cojoc! Unde locuiește după divorț
Fanatik.ro
Kylian Mbappe, prima reacție despre „scandalul” cu stafful medical al lui Real Madrid! Ce a spus francezul despre greșirea diagnosticului. Update
Capital.ro
Călin Georgescu, anunț despre banii românilor. Cum sunt folosiți, de fapt: Nu-ți trebuie armată ca să distrugi o țară
Playtech.ro
Care este pluralul corect al cuvântului „spam”. Cei mai mulţi folosesc forma greşită
Adevarul
Noua găselniţă a turiștilor români în Grecia îi pune în dificultate pe proprietarii de taverne. Unde mănâncă în vacanţe
wowbiz.ro
EXCLUSIV | Elena Merișoreanu s-a văzut cu Valentin Sanfira, după vestea divorțului. Ce a spus artistul despre despărțirea de Codruța Filip: „Se vedea pe ochii lui că e trist”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Lovitură pentru șoferi! OUG pentru ieftinirea carburanților a fost amânată din nou
iamsport.ro
Gică Hagi e contestat: ”Nu merită să devină selecționerul României. E o pierdere de timp”
MediaFlux
PAPARAZZI Patrice Cărăușan de la Survivor se ascunde prin București! Vedeta Antena 1, încă în concurs, camuflată alături de iubit FOTO și VIDEO
stirilekanald.ro
NEWS ALERT: Farmaciștii...Vezi mai mult
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj