Turist din Marea Britanie dat dispărut de familie, găsit spânzurat în pădurea dintre Buşteni şi Poiana Ţapului

Salvamontiştii din Buşteni şi din cadrul Salvamont Prahova au fost alertaţi să intervină luni noaptea pentru a căuta un turist din Marea Britanie. Bărbatul de 42 de ani a plecat la munte în urmă cu trei zile şi nu s-a mai întors acasă. El a fost găsit spânzurat în pădurea dintre Buşteni şi Poiana Ţapului.
Razvan Mihalascu
18 mai 2021, 08:35
Turist din Marea Britanie dat dispărut de familie, găsit spânzurat în pădurea dintre Buşteni şi Poiana Ţapului

Operaţiunea de căutare în cazul unui turist din Marea Britanie dat dispărut de familie a început luni noaptea. Salvatorii au găsit telefonul mobil al bărbatului în pădurea dintre Bușteni și Poiana Țapului, județul Prahova, scrie Observatorul Prahovean.

Marţi, în jurul orei 1:23, Salvamont Buşteni a anunţat că turistul britanic a fost găsit spânzurat.

Citeşte şi: Zeci de spitale încep azi vaccinarea anti-Covid19 a pacienților internați 

Rudele britanicului spun că au încercat să-l sune, însă acesta nu mai răspundea. Telefonul bărbatului a fost localizat în pădurea dintre Bușteni și Poiana Țapului.

„Acesta este plecat de 3 zile la munte, dar nu a anunţat pe nimeni unde pleacă sau ce vrea sa facă. Familia a încercat să-l sune, dar acesta nu mai răspunde la telefon. Cineva i-a localizat telefonul în pădurea dintre Buşteni si Poiana Ţapului”, au precizat salvamontiştii.

Două echipe de salvatori au cercetat zona indicată, iar acolo l-au găsit mort pe turistul britanic.

Citeşte şi: Cine este Yasmine, tânăra sexy alături de care a fost surprins Pepe FOTO

DailyBusiness
Salariile președintelui și premierului României ar putea crește MULT odată cu noua lege a salarizării
Spynews
Imagini de la priveghiul interlopului Ilie Bălăceanu, pe lux și opulență! Casa lui, plină ochi
Fanatik.ro
Povestea transferului lui Ofri Arad la FCSB: “Atunci mi-a spus Gigi Becali că e fotbalist!”
Capital.ro
Viața la bloc 2026. Plata este obligatorie. Proprietarii de locuințe achită banii chiar dacă nu au consum
Playtech.ro
Turiștii au făcut topul celor mai neprietenoase orașe din Europa. Unele sunt pline de români. „Nu ne mai întoarcem acolo”
Adevarul
Un român a câștigat al doilea mandat de primar într-o localitate din Germania. Dominic Fritz: „E și o victorie a valorilor europene”
wowbiz.ro
Primele măsuri după ce o dronă s-a prăbușit în Galați, anunțate de Nicușor Dan: „Consulul Rusiei de la Constanţa a fost declarată persoană non grata, iar consulatul se va închide”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
O familie din Moldova, spulberată în drum spre o nuntă. Cinci persoane și-au pierdut viața, printre care și doi copii
iamsport.ro
Șeful CCA, avertisment uluitor pentru arbitri: ”Anul ăsta să nu vorbiți la telefon!”
MediaFlux
Pensie și concediu pentru cei care au grijă de membrii familiei. Ce prevede Statut european al îngrijitorilor
stirilekanald.ro
Ce sunt bacteriile bune și cum le alegi
Cupa Mondială 2026 – program, favorite, noutăți