Ultimele imagini cu Iulian în viaţă. Camerele de supraveghere au surprins momentul în care cade în bazin VIDEO

Au apărut primele imagini de pe camerele de supraveghere din zona în care a fost găsit trupul neînsuflețit al lui Iulian Bițică. Băiețelul din Pecineaga, dispărut de pe data de 2 noiembrie, fiind găsit fără viață, astăzi, într-un bazin de colectare al unor ferme de porci.
Romania TV
08 nov. 2019, 15:24
Ultimele imagini cu Iulian în viaţă. Camerele de supraveghere au surprins momentul în care cade în bazin VIDEO

Imaginile făcute publice astăzi îl arată pe Iulian Bițică în viață, mergând pe marginea bazinului. Băiatul a fost găsit azi, fără viață, în bazinul unei ferme. 

 
Copilul de opt ani din judeţul Constanţa, dispărut la sfârşitul săptămânii trecute, a fost găsit vineri dimineaţa într-un bazin de colectare al unor ferme de porci. Poliţiştii continuă cercetările pentru a stabili cum a murit băiatul.
Potrivit anchetatorilor, băiatul de opt ani din Pecineaga, dispărut la sfârşitul săptămnânii trecute, din faţa casei, a fost găsit vineri dimineaţa într-un bazin de colectare care al unor ferme de porci din zona respectivă. Timp de mai multe zile, cu ajutorul reprezentanţilor Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă Dobrogea, două bazine de colectare au fost golite pentru a se vedea dacă băiatul dispărut este acolo. 

Reprezentanţii Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă (ISU) Dobrogea spun că acel bazin a fost golit zilele trecute până la o adâncime medie de aproximativ doi metri, deoarece atât au permis motopompele, iar zona respectivă a fost verificată cu un scafandru al unei firme private şi cu un sonar, fără a fi descoperit trupul băiatului. 
 
De asemenea, anchetatorii au precizat că a fost pusă apă în acel bazin, în care se afla o materie vâscoasă şi urmau să fie continuate verificările în cursul acestei zile, dar vineri, în jurul orei 8.30, trupul băiatului a fost văzut plutind în bazin de către doi paznici, care au anunţat autorităţile.
 
Trupul său va fi dus la morgă pentru efectuarea necropsiei şi stabilirea cauzei decesului. Anchetatoriii continuă cercetările în acest caz.
 
Poliţiştii din cadrul Postului de Poliţie Pecineaga au fost sesizaţi sâmbătă, în jurul orei 19.00, cu privire la dispariţia Iulian Alexandru Biţică, în vârstă de 8 ani, din localitatea Pecineaga. Băiatul a dispărut în jurul orei 15, din faţa locuinţei unde se afla la joacă.
 
Căutările făcute de poliţişti în acest caz au fost complexe. Astfel, pe parcursul verificărilor a fost folosit elicopterul Inspectoratului General de Aviaţie, pe tot parcursul zilei, pentru căutări pe raza comunei, dar şi în localităţile adiacente.
 
O dubă albă a apărut în locul unde s-a jucat ultima dată băieţelul dispărut. Misterul se adânceşte. Ce au descoperit poliţiştii

DailyBusiness
Tanczos Barna respinge ideea suspendării președintelui Nicușor Dan: „Un foc de paie, nu se va întâmpla”
Spynews
Tavanul unui hotel din Sibiu s-a prăbușit peste oamenii din piscina interioară. Planul roșu a fost activat de urgență
Fanatik.ro
Bănel Nicoliță, poveste memorabilă din perioada Steaua: „Am venit în cantonament cu 300.000 de euro în geantă”. Colegul care a refuzat să mai intre în cameră
Capital.ro
Elena Udrea își trăiește visul. Fostul ministru al Turismului se simte ca-n al nouălea cer. Unde a mers de ziua ei (FOTO)
Playtech.ro
Când ai voie să speli haine după Crăciun, potrivit tradiției. Ce spun preoții
Adevarul
Visul italian din Toscana, la preț de garsonieră în Cluj. Domeniul are o vilă istorică, piscină, livadă de măslini și o vie
wowbiz.ro
Boala cu care a fost diagnosticat Ion Drăgan. Artistul ar fi trecut prin mai multe operații dificile
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Tradiții și obiceiuri în noaptea de Revelion 2026. Mersul cu Plugușorul
iamsport.ro
Radu Banciu, dezlănțuit! L-a numit ”prostănacul anului” pe faimosul milionar: ”Fondatorul prostiei în această țară! E prostul fudul al neamului românesc”
MediaFlux
Cum pot rămâne românii fără pensii în 2026. O greșeală îi poate costa scump
stirilekanald.ro
Crimă șocantă de Crăciun! Un bărbat de 36 de ani, ucis într-un scandal cu peste 20 de persoane. Victima a fost lovită în zona capului de 4 persoane, inclusiv un minor de 14 ani, pe care nu îi cunoștea
Superliga 2025 – runda finală: FCSB vs Rapid și alte 2 meciuri de top în weekend