Ultimul amical a ţinut doar o repriză. Steaua, victorie cu Debrecen

Din cauza vremii ultima partidă de verificare a roş-albaştrilor înainte de "dubla" cu Twente s-a încheiat după primele 45 de minute.

08 feb. 2012, 20:53

Ultimul amical jucat de Steaua în Antalya a durat doar o repriză. Din cauza ploii  abundente, meciul cu Debrecen s-a încheiat după primele 45 de minute, astfel că antrenorul Ilie Stan nu a putut rula toţi jucătorii pe care şi-i dorea.

Vestea bună după acest amical este că Steaua a câştigat repriza, cu 1-0, iar vestea rea este că l-a pierdut pe atacantul muntenegrean Ştefan Nikolici, care a părăsit terenul accidentat. Sub ploaia torenţială şi pe un teren impracticabil, unicul gol al meciului a fost marcat printr-un şut de la distanţă. Lui Eric Bicfalvi i-a aparţinut superba execuţie, iar steliştii aşteaptă cu încredere următorul adversar.

Joia viitoare va sosi la Bucureşti Twente, pentru prima manşă din şaisprezecimile Europa League.